Žymiajam moterų suvedžiotojui Kazanovai, būnant vaiku, iš nosies pastoviai bėgdavo kraujas, tad jo močiutė nuvedė jį pas vietinę raganą. Pastaroji jam davė tepalą kuris turėjo padėti ir nors tepalas nepadėjo, vaikas buvo sužavėtas magija. Ji taip patraukė Kazanovą, jog jis nusprendė, kad magija taps jo gyvenimo dalimi
Spėti ateitį, burtis geriausia tam tikromis dienomis. Netinkamos dienos gali pasufleruoti neteisingą atsakymą. Didžiausia tikimybė, kad burtai pasakys teisybę šventinėmis dienomis: per Kalėdas, Naujuosius metus, Užgavėnes, Velykas, tam tikromis Mėnulio dienomis.
Daugelis yra girdėję apie mistines įvairių papuošalų ir brangakmenių savybes. Tarp brangenybių pasitaiko ir tokių, kurios prišaukia nelaimes savo šeimininkams. Daug kas tai laiko prietaru, bet kai kurios istorijos, susijusios su garsiomis brangenybėmis, verčia susimąstyti – ar tai virtinė paprastų sutapimų, ar kai kas daugiau?
Jei jau ragana, tai visiems laikams”. Šis pasakymas skirtas pašiepti moterį, ypač žiūrint iš santykių tarp vyro ir moters konteksto. Iš pirmo žvilgsnio linksmas posakis toks nėra. Ši patarlė populiari tarp vikos religijos pasekėjų ir rodo jų požiūrį į mirtį – tam, kad siela galėtų mokytis ir vystytis, ji keletą gyvenimų turi atgimti tuo pačiu pavidalu.
Žiedas, nešiojamas kaip amuletas, gali sustiprinti atsiminimus, vaizduotę ir intuiciją, skatina kūrybiškumą ir padeda įveikti gyvenimo sunkumus.