Karaimai teturėjo du kelius: arba prisitaikyti prie aplinkos ir išnykti, arba bandyti išlikti primestomis sąlygomis, sako istorikė Dovilė Troskovaitė.
„Karaimų bendruomenei buvo pritaikytos diskriminuojamos socialinės sąlygos: dvigubi mokesčiai, nustatyta sėslumo riba, ribojusi jų judėjimą, apsunkintos galimybės dalyvauti ūkinėje veikloje ir pan. Bendruomenė buvo gana maža, todėl stengėsi rasti būdų, kaip tų apribojimų išvengti“, – pasakoja ji.
Už kelių šimtų kilometrų nuo Šiaurės ašigalio, Piramidės kalno papėdėje, rasite tai, ko niekuomet nesitikėtumėte išvysti tokioje vietoje: įspūdingi pastatai, plačios aikštės ir erdvūs prospektai, didingi monumentai. Bet gatvėse – nė gyvos dvasios.
1867 metų kovo 30 dieną Rusijos Imperija pardavė savo turėtą teritoriją Amerikos žemyne. Šioje teritorijoje šiandien įsikūrusi Aliaskos valstija – JAV vyriausybei ši žemė kainavo apie 4,75 cento už hektarą, arba iš viso 7,2 milijono dolerių (čekis parodytas nuotraukoje). Iš amerikiečių pusės sanderį atstovavo valstybės sekretorius Viljamas Siuardas (William Seward) – iš čia kilęs paskutinįjį kovo pirmadienį švenčiamos „Siuardo dienos“ pavadinimas. Kokios gi buvo šio Rusijai nesėkmingo sandėrio smulkmenos?
Grafas Aleksandras fon Kaliostras (tikras vardas – Džiuzepė Balzamo, vardą jis pasikeitė 1776 metais įstojęs į Masonų ložę) buvo labai kontraversiška asmenybė. Vieni jį laikė didžiu magu ir alchemiku, kiti apsišaukėliu ir avantiūristu. Grafas Kaliostras gimė Palerme (Italija), 1743 metų birželio 8d. (kai kurie šaltiniai mini birželio 2d.)
Pačiame uostamiesčio centre, Danės upės dešiniajame krante, prie rekonstruojamo Pilies tilto, statybininkai atsitiktinai rado neįtikimos viduramžių istorijos paminklą.
Kaimyninėje Lenkijoje rasti XVI amžiaus „vampyro“ palaikai. Atkastas kūnas pervertas kuolu, o kad neprisikeltų ir neiščiulptų kaimynų kraujo, bedantė burna užkimšta akmeniu.
1867-ais Rusija pardavė Aliaską JAV už 7,2 mln. dolerių. Net nepraėjus 50 metų, amerikiečiai susigrąžino iš šios teritorijos šimtą kartų daugiau, nei įnešė. Kaip galėjo imperijos valdininkai suklysti taip stipriai? Leidinys „Russia beyond the headlines“ įneša šiek tiek aiškumo šioje painioje istorijoje.