Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Каталог статей » Mokslo afiša

СRūšiuoti pagal:
Jeilio universiteto mokslininkai išsiaiškino, jog JAV federalinės vaistų agentūros (FDA) jau patvirtintas vaistas nuo artrito pasižymi netikėtu šalutiniu poveikiu, skelbia boston.cbslocal.com.

Šiuo metu mūsų planeta pergyvena vieną iš didžiausių klimato pasikeitimų nuo tų laikų, kai išmirė dinozaurai. Bet žmonėms, augalams ir gyvūnams svarbiausias ir grėsmingiausias yra tų pasikeitimų greitis. Mokslininkai perspėja, kad prognozuojamas klimato kaitos greitis kitame amžiuje bus 10 kartų didesnis negu per 65 ankstesnius milijonus metų. Jeigu tendencija išliks, tai taps didžiuliu stresu Žemės ekosistemai ir žmogui. Daugeliui augalų ir gyvūnų rūšių tam, kad išliktų prireiks elgsenos ir evoliucinių pasikeitimų. O žmonės bus priversti priprasti prie ekstremalių gamtos sąlygų ir tikriausiai keisti esamą ekonomikos modelį.

Manoma, kad egzistuoja ne viena, o daug visatų, kurios yra viena į kitą panašios. Šią teoriją tyrinėjantys mokslininkai teigia, kad alternatyvių pasaulių egzistavimą galima pagrįsti remiantis kvantine fizika. Vienas šios idėjos šalininkų – garsus amerikiečių fizikas Fredʼas Alanʼas Wolfʼas. Pašnekovas įsitikinęs, kad visose alternatyviose visatose vyksta panašūs įvykiai ir galbūt gyvena mūsų kopijos. Tačiau, anot mokslininko, jokie, kad ir labai baisūs įvykiai, nutikę vienoje visatoje, negali paveikti gyvenimo kitose paralelinėse visatose. Taigi žmogui mirus šiame pasaulyje, jis greičiausiai toliau gyvena kituose.

Gydymas antibiotikais gali neigiamai veikti ligonį, nes žūsta ir gerosios žarnyno bakterijos. Groningeno universiteto (Nyderlandai) mokslininkai sukūrė antibiotikus, kurie veikia tik ten, kur reikia.

Lietuvos miškuose yra daug augalų, kuriuos sumaišius su vaistažolėmis, galima taip apsinuodyti, kad be ligoninės nepavyks išsiversti. O alergišką žmogų nuo augalo kilusi alerginė reakcija gali pražudyti vos per keliolika minučių. Visgi net ir netinkamai panaudojus daržo gėrybes galima rimtai susirgti. Žolininkai perspėja, kad išgėrus bulvių lapų nuoviro galima ir išprotėti.

Jau ne vieną dešimtmetį mokslininkai baiminosi, kad, ginkdie, nepradėtų tirpti Vakarų Antarktidos ledynas – milžiniškas ledo masyvas, kuriam ištirpus, pasaulinio vandenyno lygis pakiltų net 3,3-4 metrais. „Space.com“ informuoja, kad vakar tyrėjai pasauliui paskelbė labai blogą naujieną: minėto ledyno tirpsmo procesai jau prasidėjo. Deja, jie niekaip nesustabdomi, o tai reiškia, kad pasaulinio vandenyno lygis 3,3-4 metrais nebe „pakiltų“, o neišvengiamai pakils – ir jau kyla.

Kai maždaug prieš 66 mln. metų išnyko beveik visi pasaulio dinozaurai, nedidelė jų dalis išgyveno – tie, kurie sumažėjo. Kitaip tariant, paukščiai. O šiandien yra bent 10 000 šių sparnuotų skrajūnų, kurie smarkiai skiriasi nuo kitų sutvėrimų su keturiomis galūnėmis.

Žagsime, nes paveikiamas klajoklis nervas, o jis priverčia diafragmą susitraukinėti. Paprastai žagsulio priepuolis praeina savaime. Tyrimai parodė, kad keli gurkšniai šalto vandens gali paveikti klajoklį nervą ir sustabdyti žagsulį.

Eidamos apsipirkti, aukitės aukštakulnius batus. Tai pataria amerikietis mokslininkas, nustatęs, kad klientai, kurie nuolat galvoja apie pusiausvyrą, paprastai geriau apmąsto pirkinius. Eksperimentai parodė, kad „batais žudikais“ avinčios pirkėjos dažniausiai atsisako brangių pirkinių.