Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Каталог статей

Kosmoso paslaptys

Pačios seniausios Saulės sistemos uolienos datuojamos maždaug 4,57 mlrd. metų – tai reiškia, kad Žemė veikiausiai baigė formuotis vėliau. Nustatyti, kada tiksliai buvo tas „vėliau“ - nelengva. Tačiau naujas Prancūzijos geochemikų, dirbančių Lorano universitete, mokslinis darbas atskleidė: panašu, kad Žemė ir Mėnulis yra maždaug 60 mln. metų senesni nei manyta iki šiol.

Mokslas ir technika, IT

Mirnyj – deimantinė Rusijos „sostinė“, įkurta Jakutijoje, už 1200 km nuo Jakutsko. Čia išgaunama daugiau kaip 25 proc. visų pasaulio deimantų. Nuo 1957 iki 2001 m. deimantų čia išgauta už 17 mlrd. JAV dolerių.

Psichologija

Atsilikę tėvai auklėja savo sūnus, kad "mergaičių skriausti negalima". Tada reikėtų mokyti mergaites, kad "sakyti "ne" berniukams negalima". Dėl simetrijos. Abiejų frazių naikinamasis potencialas yra vienodas.

Karo paslaptys

Prieš 65 metus, 1949 balandžio 4 dieną dvylika šalių pasirašė Vašingtono sutartį dėl bendros gynybos sistemos. Kaip pasakė pirmasis generalinis sekretorius, NATO buvo sukurtas, kad "rusai būtų sulaikomi išorėje, amerikiečiai - viduje, o vokiečiai - apačioje".

Civilizacijos paslaptys

Kaip byloja seniausios daugelio pasaulio tautų legendos, anksčiau planetoje egzistavo rasė žmonių, kurie savo galia buvo beveik lygūs dievams. Šią rasę vadino titanais, apie juos pasakoja visos pasaulinės religijos. Tiesa tai, ar išsigalvojimas? Specialistai linkę manyti, kad tiesa. Juk kaip kitaip dar galima būtų paaiškinti faktą, kad skirtingos tautos ir gentys, kurias skiria vieną nuo kitos jūros ir okeanai, savo mituose ir padavimuose beveik žodis žodin kartoja tuos pačius dalykus? Ir kaip paaiškinti stulbinantį siaubingų katastrofų, kurios vos nepražudė planetos, aprašymų panašumą?

Paranormalūs reiškiniai

Apie vaiduoklius, kuriuos galima sutikti įvairių šalių keliuose, pasakojama nemažai legendų. Didžiojoje Britanijoje jie vadinami „highway-men”, t.y. kelių žmonėmis. Istorijas apie kelių žmones galima pavadinti prasimanymais, jeigu ne daugybė liudininkų – susitikimai su šiais žmonėmis nėra retenybė…

Istorijos paslaptys

Už kelių šimtų kilometrų nuo Šiaurės ašigalio, Piramidės kalno papėdėje, rasite tai, ko niekuomet nesitikėtumėte išvysti tokioje vietoje: įspūdingi pastatai, plačios aikštės ir erdvūs prospektai, didingi monumentai. Bet gatvėse – nė gyvos dvasios.

Įvainerybės

Harvardo universiteto mokslininkai patvirtino, kad universiteto bibliotekoje esanti XIX amžiaus knyga yra įrišta žmogaus oda, skelbia „The New York Times“.

Mokslas ir technika, IT

Liko kiek daugiau nei 12 mėnesių, kai pasaulis pirmą kartą iš arti pamatys vieną labiausiai intriguojančių ir didžiausias diskusijas keliančių Saulės sistemos kūnų – Plutoną. Visai tikėtina, kad NASA zondo "New Horizon" vizitas į Plutono sistemą atnaujins priblėsusius debatus dėl šio nedidelio dangaus kūno statuso: Plutonas yra planeta ar ne planeta? O gal – dvinarė planeta?

NSO ir ateiviai

Antarktida išties kupina mįslių. Kai kurios yra jos gelmėse, kaip neužšąlantis Vostoko ežeras, iki kurio neseniai įsiskverbė rusų mokslininkai iš to paties pavadinimo poliarinės stoties – jie pragręžė ledą iki 3768 m gylio ir pasiekė vandens paviršių. Kitos mįslės yra tiesiog ledinio žemyno paviršiuje.

« 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 31 32 »