Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Каталог статей

Gamtos paslaptys

Žaibas dusyk į tą pačią vietą netrenkia? Ką gali žinot. Pasirodo, mūsų planetoje yra ir tokių natūralios gamtos kampelių, kuriuos žaibuoja, galima sakyti, beveik nuolatos. Per minutę čia smogia nuo 16 iki 40 žaibų.

Kosmoso paslaptys

Įsivaizduokite, kad metai Žemėje truktų ne 365 paras, o 29,2 mln. parų arba 80 000 metų. Astronomai atrado planetą, kuri aplink gimtąją savo žvaigždę vieną ratą apsuka, galima sakyti, per ištisą amžinybę. Palyginus su ja, tolimiausia Saulės sistemos planeta Neptūnas aplink Saulę apkeliauja žaibiškai – vos per 165 metus.

Automobiliai ir jų dalys

Austrijoje, Korintijos žemėje, prie Viorterzė ežero įsikūrusiame Reifnico miestelyje gegužės 28-31 d. rinksis „Volkswagen“ grupės markių automėgėjų bei automobilių puošybos ir tiuningo mėgėjai.

„Audi“ čia ruošiasi parodyti dar niekur neeksponuotą „A3 clubsport quattro“ koncepciją. Tai – S3 sedano pagrindu sukurtas 525 AG pajėgumą išvystantis demonstracinis automobilis.

Istorijos paslaptys
Grupė JAV archeologų Karibų jūros dugne, prie šiaurinės Haičio pakrantės, aptiko, kaip spėjama, laivo „Santa Maria“, su kuriuo Kristupas Kolumbas atrado Ameriką, nuolaužų.
Mokslas ir technika, IT
Sovietinė aviacijos pramonė mėgo visa, ko yra daug. Ir dabar rusams priklauso pasaulio rekordas: didžiausias pasaulyje lėktuvas – krovininis An-225 (angl. An-225 Mriya, ukr. Антонов Ан-225 Мрія) – yra gaminamas Rusijoje. Žinoma, iki 1947-aisiais skrajojusio ir plaukiojusio „Hughes H-4 Hercules“ plačiau žinomas kaip „Spruce Goose“ – „Prašmatnioji žąsis“) ir „Antonovui“ dar reikėtų pasitempti. Tačiau XX a. 3-4 dešimtmetyje rusai projektavo tokio dydžio skrajūną, jog šalia jo ir „Spruce Goose“ atrodytų nedidukas. Tai – skraidanti rusų tvirtovė „Kalinin K-7”.
Mistika

Lėktuvas DC 3, dingęs 1939 m. pakeliui iš Rio de Žaneiro į Havaną, po 55 metų nusileido Kolumbijos sostinės Bogotos oro uoste. Ši istorija interneto platybėse neseniai pasklido drauge su kraupiomis smulkmenomis.

Ligos ir mutacijos, maistas E

Išvykę iš Lietuvos gyventi į kitas šalis nostalgiškai prisimena kai kuriuos maisto produktus, pavyzdžiui, tradicinę varškę ir iš jos pagamintus valgius. Varškės keksas su džiovintomis slyvomis neabejotinai pradžiugintų namo grįžusius emigrantus, tačiau taip pat ir tuos, kurie pasiliko gyventi Lietuvoje.

Sveikata ir grožis

Vakare mėgstamiausi bateliai tampa per ankšti? Ryte sunku atmerkti akis, nes tinsta veidas? Tinimas – tai vandens kaupimasis tarpląstelinėje erdvėje. Edema gali būti ir antsvorio, taip pat alergijų, venų, širdies, inkstų ligų priežastimi.

Gamtos paslaptys

Ar kada susimąstėte, kaip, mirus jų gentainiui, elgiasi gyvūnų pasaulio atstovai? Stebinantys ir glūminantys naujausių tyrimų duomenys rodo, kad laukinėje gamtoje galima įžvelgti panašius į žmonių atliekamus ritualus, rašo BBC.

Kai miršta žydas, jo kūnas tradiciškai yra prižiūrimas vieno žmogaus, kuris nuolat cituoja ištraukas iš Psalmių knygos. Katalikų kultūroje mirusiojo karstą iki laidotuvių keletą dienų lanko draugai ir šeima, ir ši gerai pažįstama ceremonija vadinama šermenimis. Panaši tradicija gyvavo dar Senovės Romoje, kur artimieji rinkdavosi prie mirusiojo ir kalbėdavo vadinamąsias lementacijas – raudodavo su žodžiais. Velionis iki laidotuvių procesijos buvo laikomas šeimos namų atriume.

Mokslo afiša

Jau ne vieną dešimtmetį mokslininkai baiminosi, kad, ginkdie, nepradėtų tirpti Vakarų Antarktidos ledynas – milžiniškas ledo masyvas, kuriam ištirpus, pasaulinio vandenyno lygis pakiltų net 3,3-4 metrais. „Space.com“ informuoja, kad vakar tyrėjai pasauliui paskelbė labai blogą naujieną: minėto ledyno tirpsmo procesai jau prasidėjo. Deja, jie niekaip nesustabdomi, o tai reiškia, kad pasaulinio vandenyno lygis 3,3-4 metrais nebe „pakiltų“, o neišvengiamai pakils – ir jau kyla.

« 1 2 ... 16 17 18 19 20 ... 31 32 »