Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » »

Archeologai rado Kristupo Kolumbo laivą?

Grupė JAV archeologų Karibų jūros dugne, prie šiaurinės Haičio pakrantės, aptiko, kaip spėjama, laivo „Santa Maria“, su kuriuo Kristupas Kolumbas atrado Ameriką, nuolaužų.

„Visi geografiniai, povandeniniai topografiniai ir archeologiniai įrodymai leidžia daryti prielaidą, kad tai - K. Kolumbo flagmano „Santa Maria“ nuolaužos“, - pareiškė grupės vadovas, povandeninės archeologijos specialistas Barry Cliffordas.

Archeologai priėjo tokią išvadą po neseniai kartu su Haičio vyriausybe surengtos ekspedicijos šiame Karibų jūros rajone. Mokslininkai kruopščiai ištyrė dugną, pasitelkę narus, naudodami magnetometrus ir hidrolokacijos techniką.

2003 metais ta pati mokslininkų grupė fotografavo vietovę. Be to, B. Cliffordas ištyrė daugiau kaip 400 jūrų anomalijų ir paties K. Kolumbo dienoraštį. Tai leido nustatyti apytikrę nuolaužų buvimo vietą ir gerokai susiaurinti paieškų rajoną. Mokslininkai taip pat palygino laivo, konkrečiai - jo patrankų, aprašymą su nuotraukomis.

„Santa Maria“ - tristiebis vieno denio laivas, kuriuo plaukdamas K. Kolumbas 1492 metais atrado Ameriką. Jo ilgis - 21-25 metrai. Jame galėjo tilpti iki 40 žmonių. Laivas sudužo prie Haičio krantų 1492 metų gruodžio 25-ąją, užplaukęs ant rifų.

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar