Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Каталог статей » Sveikata ir grožis

Kodėl skysčiai kaupiasi organizme?

  • 0.0 Reitingas
  • 2859 Peržiūrosов

Vakare mėgstamiausi bateliai tampa per ankšti? Ryte sunku atmerkti akis, nes tinsta veidas? Tinimas – tai vandens kaupimasis tarpląstelinėje erdvėje. Edema gali būti ir antsvorio, taip pat alergijų, venų, širdies, inkstų ligų priežastimi.

1 priežastis: per daug skysčių

Dėl kelių arbatos puodelių prieš miegą ne tik dažnai prireikia į tualetą, bet ir pabundama patinusiais paakiais. Taip yra dėlto, kad vandens perteklius nesulaikomas kraujagyslėse, o patenka į tarpląstelinę erdvę. Šiuo atveju kūnas tinsta gana tolygiai: skysčiai linkę kauptis periferinėse vietose, rašo zdr.ru. Problema gali dar paaštrėti, jei vartojama sūraus ar saldaus maisto, gėrimų ir kavos. Toks maistas skatina troškulį, dėl ko suvartojama daugiau vandens, kurio perteklius kaupiasi organizme. Nemalonus tinimas dažnai kamuoja besilaikančius griežtos dietos, nes norėdami numalšinti alkį, jie geria daug vandens.

Ką daryti?

Vakarais vengti saldaus, sūraus ir aštraus maisto. Kontroliuoti suvartojamų skysčių kokybę ir kiekį. Gydytojų nuomone, žmogui, kuris nedirba sunkaus fizinio darbo, užtenka išgerti 1,5 l vandens per dieną. Energetiniai gėrimai, kava ir gaivieji vandenys sukelia tik dar didesnį troškulį.

2 priežastis: venų pažeidimai

Sunkios, tinstančios vakare kojos – vienas iš pagrindinių įspėjamųjų ženklų apie galūnių kraujotakos sutrikimus. Jei kraujas užsistovi venose, skysčių perteklius išsiskiria per kraujagyslių sieneles ir patenka į audinius. Iš esmės tinsta pėdos ir kojos žemiau kelių, nes kraujas negali pakilti, įveikti gravitaciją. Dažniausiai tinsta kojos tiems, kurie turi stovėti visą dieną, ypač, jei avi nepatogius batus. Visą dieną sėdėti taip pat nieko gero, ypač, jei kėdė per aukšta ar nepatogi, arba jei sėdima sukryžiavus kojas.

Ką daryti?

Jeigu darbas sėdimas, svarbiausiai daryti pertraukėles, per kurias būtų galima pasivaikščioti ir pastovėti. Pavyzdžiui, kas valandą reikėtų skirti 5 minutes pasivaikščiojimui koridoriumi. Reguliari mankšta stimuliuoja kraujotaką audiniuose. Be to, kasdien reikėtų skirti bent pusvalandį sportui. Jeigu kojos tinsta labai stipriai ir nuolatos, reikėtų apsilankyti pas gydytoją, nes priežastis gali būti venų varikozė.

3 priežastis: reakcija į kenksmingas medžiagas

Skysčių susilaikymas – natūrali organizmo reakcija į įvairias toksines vaistų medžiagas. Audiniuose ir organuose priplūsta skysčio tam, kad organizmas galėtų greičiau išnešioti ir ištirpdyti kenksmingas medžiagas. Patinę pirštai ir maišeliai po akimis – tipiška organizmo reakcija, jei prieš miegą buvo rūkoma ar vartojamas alkoholis. Tai gali būti dehidratacijos nuo alkoholio simptomas, nes vartojant daug svaigiųjų gėrimų skysčiai pradeda kauptis organizme.

Ką daryti?

Praktikuoti sveiką gyvenimo būdą. Kad ir kaip banaliai tai skambėtų, bet tai vienintelis būdas sumažinti toksinų kiekį organizme.

4 priežastis: alergija

Įvykus alerginei reakcijai, išsiskiria histaminas, kuris didina kapiliarų pralaidumą ir skatina skysčių patekimą į kūno audinius toje vietoje, kuri turėjo kontaktą su alergenu. Pavyzdžiui, įkandus uodui patinsta nedidelis odos plotelis aplink įkandimo vietą. Labiausiai pavojinga alerginė reakcija kvėpavimo takų gleivinėje, nes kyla pavojus uždusti.

Ką daryti?

Vietinis alerginis patinimas gali būti sumažintas antihistaminiais tepalais arba nereceptiniais vaistais. Jeigu kyla pavojus uždusti, reikia nedelsiant kviesti greitąją pagalbą, nes žmogus gali mirti.

5 priežastis: nėštumas

Nėštumo metu tinimas atsiranda daugeliui moterų, dėl įvairių pokyčių organizme. Šiuo metu padidėja inkstų apkrova, dėl hormonų pokyčių sutrinka skysčių ir elektrolitų pusiausvyra organizme. Visa tai lemia skysčių kaupimąsi. Pėdos nėščiosioms stipriai tinsta dėl pablogėjusios kraujotakos, nes didėjant gimdai, užspaudžiamos pilvo venos ir limfagyslės.

Ką daryti?

Reguliariai lankytis pas gydytoją, kuris padės pakoreguoti gyvenimo būdą ir dietą šiuo laikotarpiu, kad tinimas būtų kuo mažesnis ir retesnis. Kitas būdas: reguliariai judėti ir pakankamai ilsėtis.

6 priežastis: trauma arba uždegimas

Po stipraus sumušimo ar patempimo oda paburksta. Šį patinimą sukelia audinių arba limfagyslių pažeidimas, dėl to kaupiasi skysčiai. Panaši reakcija įvyksta ir dėl uždegimo, todėl tinimu dažnai skundžiasi reumatu ir artritu sergantys asmenys.

Ką daryti?

Trauminė arba uždegiminė edema – rimta problema, kuriai gydyti prireikia traumatologų ir chirirgų įsikišimo. Laikinai simptomus gali palengvinti šaltas kompresas arba pažeistos vietos pakėlimas aukščiau.

7 priežastis: inkstų liga

Išblyškęs ir patinęs veidas kiekvieną rytą – įspėjamasis signalas apie inkstų veiklos sutrikimus. Vertėtų sunerimti, jei patinimas nepraeina ilgą laiką. kai inkstų veikla sutrikusi, organizmas nebesugeba palaikyti vandens ir druskų pusiausvyros, dėl kurių kyla tinimas. Jei tinstama dėl inkstų sutrikimų, patinimas gali atslūgti tik vakare.

Ką daryti?

Kuo greičiau apsilankyti pas nefrologą, nes inkstų ligos yra labai pavojingos ir, jeigu laiku negydomos, gali būti mirtinos.

8 priežastis: širdies liga

Jeigu tinsta ne tik pėdos, bet ir blauzdos, šlaunys ir net pilvo sritis gali įtarti širdies veiklos sutrikimus. Prasta kraujotaka gali sukelti skysčių pratekėjimą per kraujagyslių sieneles į audinius. Sergant širdies ligomis tinimas būna panašus, kaip sergant venų ligomis, tačiau kur kas intensyvesnis. Apie širdies sutrikimus taip pat įspėja dusulys, pamėlusios lūpos ir pirštai, patinusios kaklo venos.

Ką daryti?

Skubiai apsilankyti pas kardiologą. Širdies ligų pasitaiko net tarp jaunų žmonių. Pradėjus sėkmingą gydymą ne tik dings patinimas, bet ir prailgės gyvenimo trukmė.