Pagrindinis » Straipsniai » Istorijos paslaptys

Lietuvos kaimynystėje rasti XVI amžiaus vampyro palaikai (Video)

Lietuvos kaimynystėje rasti XVI amžiaus vampyro palaikai (Video)

Kaimyninėje Lenkijoje rasti XVI amžiaus „vampyro“ palaikai. Atkastas kūnas pervertas kuolu, o kad neprisikeltų ir neiščiulptų kaimynų kraujo, bedantė burna užkimšta akmeniu.

Viduramžiais ištisus šimtmečius žmonės gyveno bijodami vampyrų. Radinys šiaurės vakarų Lenkijoje tai tik patvirtina bei atskleidžia, kokių atsargumo priemonių žmonės griebdavosi, apsisaugojimui nuo šių kraujasiurbių mitinių būtybių.

Įtariamojo kapas buvo rastas Kamien Pomorski mieste ir visi požymiai rodo, kad tai vampyro pomirtinio poilsio vieta. Manoma, kad kūnas šalia miesto bažnyčios palaidotas dar XVI amžiuje, nors kapavietėje asmeninių daiktų nebuvo, todėl tikslią datą konstatuoti sunku.

Dažniausiai pasitaikantis šio laikotarpio prevencijos prieš „vampyrus“ ženklas buvo kojos pervėrimas kuolu. Kad neatsikeltų iš numirusių, neretai jie būdavo dar ir prikalami ar kitaip pritvirtinami prie žemės.

Atkasus šį neeilinį radinį Lenkijoje, mokslininkai galvojo, kad nelaimėlis tiesiog patyrė kojos traumą. Vis dėlto, apžiūrėjus atidžiau paaiškėjo, jog tai dūrio aštriu daiktu padarinys. Maža to, numirėlio burna buvo be dantų, o vietoje to stūksojo akmens gabalas, kuris turėjo neleisti vampyrui prisikėlus iščiulpti aukų kraują.

 

Vieta, kurioje rastas vampyro kapas
©Pawel Ukrainski/Kamienski.info

Rasti vampyro kapą Lenkijoje nėra taip neįprasta. Pastaraisiais metais jų buvo aptikta dar keletas. Manoma, kad šios rūšies kapai Kamien Pomorski apylinkėse buvo paplitę XIII - XVII amžiuje. Liaudis tikėjo, kad tie žmonės, kurie savo gyvenimo metu buvo laikomi blogais, gali virsti vampyrais jau po mirties. Siekiant to išvengti, „apeigų organizatoriai“ prieš palaidojant nudurdavo „nedorėlį“ geležiniu ar mediniu strypu.

Dažnai šie „vampyrai“ buvo intelektualai, aristokratai ir dvasininkai. Po jų mirties, ar netgi prieš tai, vietiniai imdavosi priemonių, kuriomis užtikrindavo, kad prisikėlę įtariamieji tikrai neterorizuos savo bendruomenės.

Lietuvos kaimynystėje rasti XVI amžiaus vampyro palaikai (Video)


Kategorija: Istorijos paslaptys | Įdėjo: Admin (15.05.2014) | Autorius: technologijos.lt
Peržiūrų: 874 | Raktažodžiai: Paslaptingi nusikaltimai, Senovinės kapavietės ir jų radiniai, XVI amžius, Pomirtinis, Gyvenimas senovės miestuose, Europa, Mitų ir legendų istorija | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
FINANSINĖS PASKOLOS GREITAS...
skelbimai
Kreditai internetu. Greita pas...
skelbimai
LIETUVA- ANGLIJA- LIETUVA Kiek...
skelbimai
LIETUVA- ANGLIJA- LIETUVA Kiek...
skelbimai
Greitos paskolos. Kreditai int...
skelbimai
MOKSLEIVIAMS - kad MOKSLAS būt...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх