Pagrindinis » Straipsniai » Istorijos paslaptys

…kaip rusai pardavė Aliaską

…kaip rusai pardavė Aliaską

1867 metų kovo 30 dieną Rusijos Imperija pardavė savo turėtą teritoriją Amerikos žemyne. Šioje teritorijoje šiandien įsikūrusi Aliaskos valstija – JAV vyriausybei ši žemė kainavo apie 4,75 cento už hektarą, arba iš viso 7,2 milijono dolerių (čekis parodytas nuotraukoje). Iš amerikiečių pusės sanderį atstovavo valstybės sekretorius Viljamas Siuardas (William Seward) – iš čia kilęs paskutinįjį kovo pirmadienį švenčiamos „Siuardo dienos“ pavadinimas. Kokios gi buvo šio Rusijai nesėkmingo sandėrio smulkmenos?

Rusijos valstybė tuo metu buvo gan sudėtingoje finansinėje padėtyje, o jos valdovas caras Aleksandras II bijojo, jog praras Aliaskos teritoriją kokiame nors ateities konflikte, negaudamas jokios kompensacijos. Vieni realiausių varžovų buvo britai, kurie su savo puikiu laivynu lengvai galėjo užgrobti sunkiai apginamą regioną. Dėl šios priežasties Aleksandras II nusprendė parduoti teritoriją JAV ir rusijos diplomatui Eduradui Stekliui (Эдуард Андреевич Стекль) 1867 metų kovo pradžioje davė įsakymą pradėti derybas su JAV valstybės sekretoriumi Viljamu Siuardu. Sutartis buvo pasirašyta kovo 30-ąją po visą naktį trukusių derybų – nustatytą įsigijimo kaina buvo 7,2 milijono JAV dolerių. Viešoji amerikiečių nuomonė šiuo klausimu buvo iš esmės teigiama, tačiau kai kuriuose spaudos leidiniuose jis buvo išjuokiamas tokiais epitetais kaip „Siuardo beprotystė“ („Seward’s folly“), „Siuardo ledo skrynutė“ („Seward’s icebox“).

1890 metais Aliaskoje buvo rasti aukso ištekliai. 1968 metais – nafta. Aliaskos įsigijimas JAV atsipirko šimteriopai, ir šiandien Aliaskoje kovo paskutinysis pirmadienis vadinamas „Siuardo diena“ („Seward’s Day“).

…kaip rusai pardavė Aliaską


Kategorija: Istorijos paslaptys | Įdėjo: Admin (08.06.2014) | Autorius: technologijos.lt Tinklalapis
Peržiūrų: 764 | Raktažodžiai: pardavimas, Aliaska, rusai | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Paskolos be užstato. Ilgalaiki...
skelbimai
stiklo dekoravimas, veidrodžio...
skelbimai
Greitas kreditas. Vartojimo pa...
skelbimai
MOKSLEIVIAMS - kad MOKSLAS būt...
skelbimai
AKCIJA! Kondicionieriams taiko...
skelbimai
Greita paskola. Vartojimo kred...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх