Pagrindinis » Straipsniai » Interjeras

Gražūs laiptai interjere

Gražūs laiptai interjere

Gražūs laiptai, be abejonės papuoš jūsų namų interjerą, nereikia pamiršti, kad tai itin svarbi namų dekoravimo detalė, skyrus daugiau laiko ir dėmesio laiptų įkomponavimui bei dizainui, jie taps pagrindiniu interjero akcentu.

Pagrindiniai reikalavimai laiptams: saugumas ir patogumas, tik po to derinamas dizainas. Kartais laiptams skiriamas nepakankamas dėmesys, taupant vietą ir pinigus įrengiami itin statūs, siauri, nepatogūs laipioti, be turėklų, laiptai, kurie ne tik erzina nuolat jais besinaudojančius gyventojus, bet ir gali būti pavojingi. Rekomenduojamas laiptų pakopos aukštis 15-18 cm, plotis 25-33 cm. Nesilaikant šių parametrų, jausite diskomfortą, Jūsų laiptai bus nepatogūs. Kitas svarbus matmuo - laiptų (maršo) plotis - mažiausiai 80-90 cm. Laiptų plotis tiesioginės įtakos saugumui neturi, bet platesniais ir erdvesniais laiptais patogiau naudotis. Taip pat laiptų saugumąužtikrina gerai ir saugiai įrengtas turėklas. Saugus aukštis 80-90 cm aukščio, tarp vertikalių elementų 12 cm atstumu.
Laiptus, esančius viduje, geriau daryti atvirus, nes lengva, ažūrinė laiptų konstrukcija vizualiai nemažina patalpos. Taip pat po laiptais erdvė savaime užpildoma nereikalingais daiktais, tačiau ją reiktų įrengti taip, kad joje būtų tvarka, vertėtų rinktis atviras lentynas,ypač nedidelėse patalpose, nes komodos ir spintos užima daug erdvės.

Natūrali mediena interjere skleidžia šilumą ir jaukumą. Medines galima pasirinkti ne tik pakopas, turėklus, bet ir sijas. Tačiau eksploatuojant laiptus medinės sijos ir pakopos netrukus ima klibėti ir girgždėti, be to iš medžio gaminti lenktus konstrukcijos elementus-sudėtinga ir brangu. Be to-medinės sijos jau nėra tokios populiarios kaip anksčiau.
Kur kas patikimesnės metalinės konstrukcijos, prie kurių medinė pakopa tvirtinama bent dviejuose taškuose. Sumontavus, galutiniame rezultate tvirtinimų nesimato, niekas vaizdo negadina, netgi atvirkščiai- metalinė konstrukcija atrodo itin plastiška, lygi, ar dantyta apačia. Grįžtant prie medienos-pakopoms tradiciškai naudojama ąžuolo, uosio mediena, pastaruoju metu ir buko. Jei siekiate sutaupyti, tiks ir pušis, bet po kelių sezonų vaizdas bus graudokas dėl pušies medienos minkštumo. Lauko medinius laiptus geriausia gaminti iš tiko ir maumedžio- pastarasis nepūva net dirvožemyje. Turėklų porankiai taip pat dažniausiai mediniai (nesvarbu koks būtų pats turėklas-stiklo, kalto metalo, nerūdijančio plieno...), nes mediena pasižymi šiltumu, ji maloni liesti.

Daugelis mano, kad tvirčiausias ir geriausias variantas laiptams-betonas. Betono liejimas susijęs su daug vadinamųjų šlapių darbų pastato viduje. Betono liejiniai yra didesnės masės, tad užima nemažai patalpos tūrio. Konstrukciją būtina armuoti - sunaudojama nemažai metalo. Kad betonas atrodytų ištaigingiau, laiptų apačią tenka tinkuoti, glaistyti ir šlifuoti lietuviai eksperimentuoti su netinkuotu betonu pasiryžta labai retai. Trumpai tariant, gal ir paprasta, bet nepigu.

Laiptai-tai tarsi ta vertikalioji pastato ašis, aplink kurią išdėstomos patalpos tiek pirmame aukšte, tiek pastogėse. Galima naudoti įvairius laiptų planinio sprendimo variantus:

1-tiesūs „I“ formos laiptai;

2-į vieną pusę lenkti laiptai „J“ formos;

3-į abi puses lenkti laiptai „J“ formos abiejuose galuose;

4-dviejų maršų „L“ formos;

5-dviejų maršų su aikštele ar be jos „U“ formos;

6-sukti laiptai „spiralės“ formos;

7-mišrūs netaisyklingi laiptų modeliai (kai derinami keli skirtingi variantai).

Dažniausios laiptų klaidos:


  • Statybos metu pakeltos lubos 2-3 plytomis ir tik tuomet projektuojami laiptai


  • Patiestos komunikacijos (šildymo kabeliai, vamzdžiai) toje vietoje, kur turėtų atsiremti laiptai


  • "Iš akies" suprojektuota 2 aukšto perdanga, nepaliekant pakankamai vietos laiptinei.


  • Laiptai ir turėklai gaminami pas skirtingus gamintojus

Kiekvienam linkime suderinti laiptų dizainą su supančia aplinka, ypač jei laiptų vieta yra atvira, susieta su kitomis namo patalpomis.

Dar keli patarimai, norintiems teisingai prižiūrėti laiptus bei jų turėklus - jei netyčia paliejote skysčio ant laiptų, pasistenkite kuo greičiau tai nuvalyti, kitaip laiptai tampa slidūs. Jeigu susibraižė medinė laiptų dalis, galima naudoti vašką, bet visuomet geriau yra išsikviesti specialistą. Jeigu norite per lakuoti medines laiptų dalis, būtinai reikia žinoti lako tipą, kadangi skirtingi lakai gali sureaguoti tarpusavyje, o tai gali turėti neigiamų pasekmių laiptams.

Taigi, teisingai pasirinkus bei teisingai laiptus prižiūrint, būsite garantuoti, kad jie tarnaus itin ilgai.

Nuoširdžiai dėkojame visiems klientams, kurie kartu su mumis kuria, palaiko, verčia nesustoti ir tobulėti.

Gražūs laiptai interjere


Kategorija: Interjeras | Įdėjo: Admin (13.02.2014) | Autorius: LAIPTŲ KARALYSTĖ, UAB E-paštas Tinklalapis
Peržiūrų: 1869 | Raktažodžiai: laiptai interjere, mediniai laiptai, laiptai, nemokami straipsniai, laiptų gamyba | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Dažome remontuojame butus....
skelbimai
Kreditai internetu. Greitos pa...
skelbimai
Smėliavimo sistema „NikoBlaste...
skelbimai
Siūlo paskolas tarp individų r...
skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GYVENIMUI b...
skelbimai
FINANSINĖS PASKOLOS GREITAS...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх