Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » »

Ar tikrai geoterminės katilinės įrengimas pigesnis už granulių ar malkines?

Ieškote ekologiško ir ekonomiško būdo šiltai gyventi? Taip pat, turbūt, sutaupyti norite ir laiko, ir pinigų. Ar tai įmanoma? Kad būtų dar sunkiau patikėti, iš įprastinio vaizdo katilinėje atimkite gremėzdiškumą, dujų nuotėkį ir maksimaliai padidinkite saugumą. Taip, kalbame apie geoterminį šildymą. Būtent žemės šilumos panaudojimas šiais laikais yra pigiausias ir lenkiantis visas kitas, Jums gerai žinomas, šildymo alternatyvas.

Tokio šildymo esmė – iš aplinkos paimama šiluma. Šilumos siurblys naudoja žemėje, vandenyje ar ore natūraliai susikaupusią šilumą. Jo perduodama energija tiesiogiai proporcinga aplinkoje natūraliai surinktos energijos temperatūrai.

Pateiksime skaičiavimus, būtinus kiekvienam, statančiam namą. Šių skaičiavimų metu ir matysite realius finansinius rezultatus ir galėsite patys spręsti, kokią katilinę apsimoka įrengti būsimuose namuose. Konsultuojami UAB ŠILUMOS SPRENDIMAI pateikiame skaičius:


Įprastai skaičiuojama, kiek kainuos 1 m2. Vidutiniška statybininkų vertinama kaina 2000 lt. Vadinasi, tokiam “lietuviškam” 150 m2 namui (sienoms, stogui, langams ir dalinei apdailai) paklosite 300000 Lt.

Skaičiuokime toliau. Malkinei ir katilinei skiriame 10m2 - dar 20000 Lt. Na, kad ir kaip bebūtų, tokiai katilinei tikrai reikės bent 8m keramikinio kamino – štai Jums papildomi 4000Lt. Tiesa, priduodant malkinę katilinę priešgaisrinei inspekcijai, iš Jūsų tikrai bus reikalaujama nedegių durų, lango katilinėje ir kitų rimtų dalykų. Taip, tam papildomai prireiks dar 2500Lt.

Dar viena smulkmena, kuri dažnai lieka neįvertinta. Kur laikysite 10m3 suruoštos medienos? Neapsieisite be malkinės – dar 5000 Lt. Turime tuščią patalpą, paruoštą malkinei ar granulių katilinei. Sudėkime - paruošiamieji darbai jau kainuoja 31500 Lt.

Jau galime prieiti ir prie įrangos. Gera malkinė katilinė su dujų generaciniu katilu ir karšto vandens šildytuvu (200 l) apsieis apie 10000 Lt. Aišku, jei rinksitės gerą granulių katilinę, tarkime, su švedišku granulių katilu ir karšto vandens šildytuvu (200 l) - tai jau bus 20000 Lt. Tokių katilinių tarnavimo laikas apie 15 metų. Taip nutinka dėl viduje vykstančių degimo procesų ir aukštų temperatūrų.

Viską sudėjus gauname:
Malkinė katilinė 41500Lt.
Granulių katilinė 51500Lt.

Na, o žvelgiantiems į perspektyvią ateitį turime dar vieną variantą. Jei statysite namą ir iškart galvosite apie geoterminę katilinę - galite sutaupyti nemažą sumą pinigų. Geoterminei katilinei nereikalinga vadinamoji „katilinė“. Šis įrenginys užima tiek mažai vietos, kad gali stovėti tiesiog garažo kamputyje kaip šaldytuvas. Na, arba, pavyzdžiui, koridoriuje, jungiančiame garažą su namu. Šio prietaiso tarnavimo laikas - apie 25-erius metus. Vadinasi, gyvenamąjį plotą galite padidinti bent dešimčia kvadratinių metrų. Patartume išnaudoti vonios kambarį. Dar vienas didelis privalumas – jokių energetikos inspekcijų ir jokių papildomų reikalavimų. Aišku, ir patys jaudinsitės. Bet neverta, turint tokia katilinę galite ramiai palikti namus be priežiūros kelioms savaitėms, ir visai nesvarbu ar vasara, ar žiema.

Geoterminės katilinės įranga kainuoja:
Šilumos siurblys 6kW su integruotu 180l boileriu - 22000Lt.
Lauko kolektorius 400m horizontalus, būtinas žemės plotas 4 arai - 5600Lt.
Gręžiniai 2x60m jei neturite laisvo ploto - 8400Lt.
Prijungimo darbai - 2500Lt

Viską sudėjus turime:
Šilumos siurblys su horizontaliu kolektorium 30100Lt.
Šilumos siurblys su gręžiniais 32900Lt.

Pagal pirminius atliktus skaičiavimus, statant naują namą ir pasirenkant geoterminę katilinę nestatydami malkinės sutaupot apie 11400Lt. O lyginant su granulių katiline, sutaupote apie 21400Lt., tarnavimo laikas, šiuo atveju, beveik dvigubai ilgesnis.

Tad kokią šildymo rūšį pasirinksite?

Daugiau informacijos:

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar