Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Каталог статей » Statyba, remontas, medžiagos

Kaip pasirinkti kokybiškus vonios aksesuarus?

  • 0.0 Reitingas
  • 1939 Peržiūrosов
Žodis „aksesuarai“ daugeliui asocijuojasi su papuošalais: prabangiu vėriniu ar apyranke, solidžiu laikrodžiu, odiniu diržu, rankine ar pirštinėmis. Aksesuarai gali būti ir kitokie, skirti automobiliams, namams. Kažkada vonios aksesuarai buvo retenybė. Dantų šepetėlio laikiklį atstodavo paprasta stiklinė, o muilą tiesiog padėdavome ant praustuvo krašto.

Šiais laikais turbūt sunku įsivaizduoti vonios kambarį be vonios aksesuarų. Aksesuarai ne tik padeda palaikyti tvarką, švarą vonios kambaryje, bet ir sukuria jaukumą. Prekybos centruose gausu įvairių vonios aksesuarų: metalinių, stiklinių, keramikinių, plastikinių, įvairaus dizaino. Į ką reikia atkreipti dėmesį perkant vonios aksesuarus? Juk pasitaiko situacijų, kuomet nusipirkę rankšluosčių kabliuką ir panaudoję kelis mėnesius, turime ieškotis naujo, nes senasis apsilupinėjo, neišlaikė svorio ir sulūžo…

Kaip išsirinkti?

Vonios aksesuarai visų pirma turi būti patogūs ir funkcionalūs. Pagal tvirtinimo būdą aksesuarai skirstomi į pastatomus ir pakabinamus, tvirtinamus prie sienos. Mažame vonios kambaryje, kuriame telpa nedidelė vonia ir praustuvas, siūloma muilinę, dantų šepetėlių laikiklį ar rankšluosčių laikiklį kabinti ant sienos. Tokiu būdu optiškai nesumažės erdvė ir reikalingi daiktai bus po ranka.

Erdviam vonios kambariui puikiai tiks tiek pakabinami, tiek ir pastatomi aksesuarai: ant plataus vonios krašto pastatomi dušo želė laikikliai, rankšluosčių stovai; prie klozeto – tualeto popieriaus ar oro gaiviklio laikiklis, šepetys…

Beje, norint sumontuoti pakabinamus rankšluosčių kabliukus ar laikiklius, nebūtinai reikia gręžti vonios plyteles. Yra priklijuojamų vonios aksesuarų. Pavyzdžiui, čekų gamintojas Novaservis siūlo net tris aksesuarų Novatorre kolekcijas, kuomet kabliukai kokybiškais klijais yra pritvirtinami prie plytelių, marmumo ar stiklo. Šių aksesuarų privalumas tas, kad prireikus artiesiog persigalvojus, galima aksesuarus demontuoti, nepažeidžiant plytelių ir vėl iš naujo pritvirtinti naujoje vietoje.

Jeigu vertinate kokybę, rinkinės iš žalvario pagamintus chromuotus vonios aksesuarus. Pastarieji yra pranašesni už plastikinius, nes yra tvirti, nelūžta, nerūdija. Pavyzdžiui, Novaservis vonios aksesuarams suteikia net 15 metų garantiją. Vonios aksesuarai gali tapti puikiu vonios kambario akcentu, padės sukurti norimą atmosferą. Jeigu vonios kambaryje dominuoja modernus stilius, siūloma rinktis griežtų linijų kabliukus, laikiklius.

Jei norima sukurti klasikinį, retro stiliaus interjerą – tuomet vertėtų atkreipti dėmesį į apvalių formų, aukso ar sendinto vario, bronzos spalvos aksesuarus. Reikia atsiminti, jog vonios aksesuarams, kaip ir kitai vonios įrangai reikalinga atitinkama priežiūra. Chromuotų paviršių negalima valyti stipriomis priemonėmis, lakiuoju smėliu ar skiedikliais. Pakanka naudoti muiluotą vandenį, o labai nešvariems paviršiams – ploviklio tirpalą. Tuomet vonios aksesuarai jums tarnaus ir puoš vonios kambarį ilgus metus.