Pagrindinis » Straipsniai » Gamtos paslaptys

Kodėl povandeninio laivo įgulos baiminasi krabų?

Kodėl povandeninio laivo įgulos baiminasi krabų?

Kas kelia didžiausią grėsmę britų povandeniniams laivams? Priešo laivai ir lėktuvai? Nebūtinai. Pasirodo, įgulai mirtiną pavojų gali sukelti ir vėžiagyviai.

Jungtinėje Karalystėje įprasta saugoti laivyno paslaptis, tačiau kai kurios pamokomos istorijos po kurio laiko paviešinamos. Ryanas Ramsey, buvęs Karališkojo laivyno atominio povandeninio laivo „HMS Turbulent“ kapitonas, atskleidė jo tarnybos metu 130 įgulos narių gyvybei kilusį pavojų.

Paslaptimi laikyta istorija nutiko dar 2011-ųjų gegužę, bet paviešinta tik dabar. Vieno įprasto budėjimo Indijos vandenyne metu iš Jungtinių Arabų Emyratų išplaukęs „HMS Turbulent“ susidūrė su netikėta bėda. Staiga nustojo veikti gyvybiškai svarbi oro kondicionavimo sistema. Temperatūra ir taip tvankiame povandeniniame laive pakilo iki beveik 60 laipsnių.

Įgulos nariai pradėjo skųstis dėl galvos skausmų ir išsekimo, o po kelių valandų laivas nebegalėjo tęsti užduočių vykdymo – beveik visi nariai skundėsi įvairiais negalavimais. Dalį laiko po vandeniu turintis praleisti povandeninis laivas tapo plaukiojančia pirtimi, iš kurios daliai žmonių nebuvo kur ištrūkti.

„Tikrai maniau, kad bus aukų, žmonės nepakels tokio karščio ir žus. Įgulos nariai alpo savo postuose – nuo variklių iki torpedų skyriaus, net dušuose. Žmonės verkė ir neįsivaizdavo, kaip išlikti. Jautėmės taip, tarsi visas pasaulis būtų susimokęs prieš mus. Tai buvo siaubinga ir man ne gėda prisipažinti, kad ir aš bijojau. Prisimenu, kaip žiūrėjau į šeimos nuotrauką galvodamas apie atsisveikinimą, bet supratau, kad reikia kaip nors ištverti“, – prisimena kapitonas.

Galiausiai jis spjovė į taisykles ir įsakė atidaryti išorinius liukus, kad pro juos išeitų bent šiek tiek karščio. Tada liukai buvo vėl uždaryti, ir laivas paniro į maždaug 200 metrų gylį. Staigus panirimas į šaltą vandenį šiek tiek atvėsino povandeninį laivą, be to, paaiškėjo, kodėl sugedo kondicionavimo sistema. Pasirodo, ją buvo aplipę krabai ir koraliniai polipai. Užkimšę visas ertmes gyviai negalėjo nutuokti, kokį pavojų sukėlė atominiam povandeniniam laivui.

Galiausiai kondicionavimo sistema buvo iš dalies sutvarkyta, o „HMS Turbulent“ grįžo su sukrėsta ir dar neatsigavusia įgula į uostą. R. Ramsey teigimu, tai buvo pavojingiausias epizodas per visą 26 metų laivo tarnybos istoriją, nors „HMS Turbulent“ dalyvavo daugelyje karinių misijų.

Šis laivas atliko pavojingas patruliavimo ir žvalgybinės informacijos rinkimo misijas prie tuometės Sovietų Sąjungos krantų, o 2003 metais buvo vienas pirmųjų paleidęs sparnuotąsias raketas į Iraką.

R. Ramsey įtikino Karališkąjį laivyną, kad mokant naujas povandeninių laivų įgulas krabų pavojus būtų įtrauktas į pratybų scenarijus.

Kodėl povandeninio laivo įgulos baiminasi krabų?


Kategorija: Gamtos paslaptys | Įdėjo: Admin (09.06.2014) | Autorius: Lrytas.lt Tinklalapis
Peržiūrų: 840 | Raktažodžiai: Krabai, Neįtikėtinos istorijos, Kariniai laivai, Gyvūnų prisitaikymas prie aplinkos, Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Smėliavimo sistema „NikoBlaste...
skelbimai
BMW 5 xDrive nuoma
skelbimai
Visi pulteliai vartams 8685212...
skelbimai
Kaip senti sveikai, gyventi ak...
skelbimai
Greitos paskolos. Paskolos int...
skelbimai
PALYDOVINE TELEVIZIJA...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх