Pagrindinis » Straipsniai » Mokslas ir technika, IT

Ichtiologai išsiaiškino, kas prie Australijos prarijo "Alfa rykliu" pramintą didįjį baltąjį ryklį (Video)

Ichtiologai išsiaiškino, kas prie Australijos prarijo "Alfa rykliu" pramintą didįjį baltąjį ryklį (Video)

Australijos mokslininkai 3 metrų ilgio didįjį baltąjį ryklį pažymėjo siųstuvu, tačiau po 4 mėnesių siųstuvą rado išmestą į krantą – maždaug už 5 km nuo tos vietos, kur ryklys buvo pažymėtas. Peržvelgus siųstuvo duomenis, tapo aišku, kad vieną nuožmiausių jūrų pasaulio plėšrūnų surijo kažkoks kitas grobuonis. Kokie monstrai galėtų medžioti ir maitintis bene agresyviausia ryklių rūšimi? Siųstuvo duomenys pateikė atsakymą.

Rastas siųstuvas užfiksavo staigų temperatūros pokytį: ji ūmai pakilo nuo +7,8°C iki +25,5°C. Tokia temperatūra giliai po vandeniu galėjo būti pasiekta tik siųstuvui atsidūrus kito gyvūno pilve. Kitaip tariant, didžiulį ir sveiką ryklį kažkas prarijo.

Be to, siųstuvas staiga nėrė į 0,6 km gelmę. Temperatūros pokyčių nebuvo 8 paras. Maža to, siųstuvas nuolat judėjo ne tokiame dideliame gylyje. Po to atsidūrė dugne, o po kelių mėnesių buvo išmestas į krantą. Daugiau informacijos iš siųstuvo tyrėjams išpešti nepavyko.

Tyrėjai iškėlė hipotezę, kad pažymėtą didįjį baltąjį ryklį (patelę) užpuolė kažkoks dar didesnis ir agresyvesnis superplėšrūnas. Tikėtina, kad jis sudraskė ryklį ir prarijo jo siųstuvą. Fiksuoti temperatūros įrašai byloja, kad siųstuvas pabuvojo nežinomo plėšrūno virškinimo trakte.

Po kurio laiko mokslininkams pavyko įminti šią gluminančią mįslę. Savaime suprantama, ryklį užpuolė ir suėdė ne Godzila ir ne kokia nors pasiutusi orka. 3 metrų ilgio didįjį baltąjį ryklį nudaigojo... kur kas didesnis jo gentainis, kurį tyrėjai pavadino "kolosalaus dydžio baltuoju rykliu-kanibalu".

Ši prieš 11 metų nutikusi ryklių kanibalizmo istorija pasakojama Australijos dokumentiniame filme " The Search for the Ocean's Super Predator ". Jame pristatomas mokslininkų projektas katalogizuoti visus Australijos pakrantėse gyvenančius didžiuosius baltuosius ryklius ir surasti plėšrūną, kuris surijo 3 m ilgio gentainį.

Šis faktas paaiškėjo tik po kurio laiko, ištyrus stambesnių minėtos ryklių rūšies egzempliorių migravimą. Mokslininkų teigimu, rasti atsakymą nebuvo paprasta. Visų migruojančių didžiųjų baltųjų ryklių temperatūra maždaug panaši, o mįslingoji pabaisa-kanibalė, nesunkiai galėjo plaukioti kitiems individams artimu greičiu ir trajektorijomis.

Tačiau kodėl stambesnis plėšrūnas ne tik puolė gentainį, bet ir jį sudorojo? Dokumentiniame filme svarstoma ne viena tokį išpuolį galinti paaiškinti teorija. Gali būti, kad kilo teritorinis konfliktas. Įmanoma, kad gentainio ataką galėjo išprovokuoti ir tiesiog alkis. Šiame vaizdo siužete mokslininkai neabejoja dėl vieno: didieji rykliai ryja mažuosius.

Vaizdo siužetas 

Ichtiologai išsiaiškino, kas prie Australijos prarijo "Alfa rykliu" pramintą didįjį baltąjį ryklį (Video)


Kategorija: Mokslas ir technika, IT | Įdėjo: Admin (07.06.2014) | Autorius: technologijos.lt Tinklalapis
Peržiūrų: 760 | Raktažodžiai: Grobuonys ir aukos, Kanibalizmas tarp gyvūnų, Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje, Rykliai | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Reklamos dizaineriai, spauda, ...
skelbimai
„GluePoras“ oro tarpo šiltinim...
skelbimai
Turite antsvori? Netelpate į s...
skelbimai
Visi pulteliai vartams 8685212...
skelbimai
Darbo pasiūlymas merginoms ir ...
skelbimai
Vartojimo paskola. Ilgalaikis ...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх