Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Каталог статей » Gamtos paslaptys

СRūšiuoti pagal:

Nufilmuota, kaip realiu laiku Bosnijos ir Hercogovinos miestą pasiglemžia potvynis. Kaip matyti vaizdo medžiagoje, nuo jo išsigelbėti gyventojai turėjo vos penkias minutes. Deja, pasisekė ne visiems.

Žaibas dusyk į tą pačią vietą netrenkia? Ką gali žinot. Pasirodo, mūsų planetoje yra ir tokių natūralios gamtos kampelių, kuriuos žaibuoja, galima sakyti, beveik nuolatos. Per minutę čia smogia nuo 16 iki 40 žaibų.

Ar kada susimąstėte, kaip, mirus jų gentainiui, elgiasi gyvūnų pasaulio atstovai? Stebinantys ir glūminantys naujausių tyrimų duomenys rodo, kad laukinėje gamtoje galima įžvelgti panašius į žmonių atliekamus ritualus, rašo BBC.

Kai miršta žydas, jo kūnas tradiciškai yra prižiūrimas vieno žmogaus, kuris nuolat cituoja ištraukas iš Psalmių knygos. Katalikų kultūroje mirusiojo karstą iki laidotuvių keletą dienų lanko draugai ir šeima, ir ši gerai pažįstama ceremonija vadinama šermenimis. Panaši tradicija gyvavo dar Senovės Romoje, kur artimieji rinkdavosi prie mirusiojo ir kalbėdavo vadinamąsias lementacijas – raudodavo su žodžiais. Velionis iki laidotuvių procesijos buvo laikomas šeimos namų atriume.

Rusijos keliai pavojingi ne tik dėl beprotiškai jais važinėjančių kai kurių šalies piliečių. Rusijos keliai mirtiną pavojų gali kelti ir tada, kai eismas sustoja. Ir dėtis nebebūna kur.

Šįryt Tokiją (Japonija) supurtęs stiprus 6 balų žemės drebėjimas, pats galingiausias nuo 2011 metų, dar kartą priminė, kad neįprastas seisminiu aktyvumu šių metų balandis pradėjo savotišką globalinį stiprių žemės drebėjimų sezoną.

7 milijardai žmonių ir nesuskaičiuojama gausybė paukščių, žuvų, vabzdžių ir visų kitų organizmų kasdien sukuria didžiulius kiekius išmatų. Tačiau reto gyvūno ekskrementai yra tokie vertingi kaip tie, kuriuos išskiria kašalotai, rašo vice.com.

Nesuprantu, gal taip būna tik su manim, tačiau rašant apie įvairias istorijos paslaptis ar mįsles man dažniausiai susidaro gana keistas įspūdis, kad tarsi kažkokiam nežinomam dėsniui veikiant, daugybė žinių apie gamtą ar Visatą tam tikrame etape žmonijai tampa žinomos, o paskui vėl nugrimzta į užmarštį.

« 1 2