Pagrindinis » Straipsniai » Gamtos paslaptys

Paslaptingoji Antarktida

Paslaptingoji Antarktida

Nesuprantu, gal taip būna tik su manim, tačiau rašant apie įvairias istorijos paslaptis ar mįsles man dažniausiai susidaro gana keistas įspūdis, kad tarsi kažkokiam nežinomam dėsniui veikiant, daugybė žinių apie gamtą ar Visatą tam tikrame etape žmonijai tampa žinomos, o paskui vėl nugrimzta į užmarštį.

Toks įspūdis manęs nepaliko ir rašant apie paslaptingą Antarktidos žemyną, kurį dengia sniego ir ledo luitai bei pusnys ir karaliauja šaltis. Žemynas uždengtas tokiu storu sniego sluoksniu, kuris siekia net pusantro kilometro, bet manęs nedomina ką ten slepia sniego danga, nes paslapčių ir mįslių ir gal net mistikos užtenka ir be to.

Manau neverta aprašinėti gandų, kad ten - Antrojo pasaulinio karo metais veikė vokiečių slaptoji karinė bazė, kurioje buvo kuriami diskiniai skraidymo aparatai ir bandomi įvairūs raketiniai varikliai. Žinoma, kol kas niekas neatrasta, tačiau keista jau vien tas, kad pagal amerikiečių ekspedicijos vadovo Ričardo Berdo žmonos atsiminimus, jis turėjo kontaktą su nežinomos civilizacijos atstovais, kurie mūsų civilizaciją buvo aplenkę tūkstančiu metų į priekį. Jie žinojo naujas energijos rūšis, kurias naudojo transporto priemonių varikliuose, o maisto produktus ir šviesą išgaudavo praktiškai iš nieko. Tačiau man keista, kodėl ši mistinė paslaptis yra taip saugoma, kad niekas nežino, kur Berdas paslėpė slaptus savo dienoraščius. Taigi belieka tik spėlioti, ką ten rado ir matė R. Berdas? Gal slaptą Trečiojo reicho bazę, o istorija apie paslaptingą civilizaciją, gyvenančią Antarktidoje, buvo sugalvota fantastikos mėgėjams? Kaip matote, paslapčių daugiau nei atsakymų.

Tačiau mįslės prasidėjo žymiai anksčiau nei Berdo ekspedicijos. Ir nors oficialiai skelbiama, kad Antarktida atrasta 1820 metais, bet, pasirodo, paslaptingojo žemyno kranto linijos pažymėtos ir Turkijos laivyno admirolo Pirso Reiso žemėlapyje, kuris buvo sudarytas dar 1513 metais. Kur iš žmonijos atminties virš 300 metų buvo dingęs šis paslaptingas žemynas? Paslaptis ant paslapties, mįslė ant mįslės, nes dar yra paslaptingas „Vostoko“ (Rytai) ežeras. Šio ežero tyrimus viso pasaulio mokslininkai laiko įdomiausia ir sunkiausiai išsprendžiama užduotimi. Mat iš palydovų gauti duomenys rodo, kad ežero vandens temperatūra svyruoja nuo +10 iki +18 laipsnių. O tas rodo, kad ežere yra geoterminiai ar kitokie šilumos šaltiniai. O kai Rusijos mokslininkai ledo giluminiame sluoksnyje rado bakteriją, kuri gyvena +55 laipsnių temperatūroje, kilo dar vienas klausimas. „Ar ežero vanduo gali, o gal yra ar galėjo būti tokios temperatūros?“. Mokslininkai nesiryžta imti mėginių iš ežero, nes bijo, kad sniego ir ledo vakuume egzistuojantis ežeras bus užterštas Žemės mikroorganizmais ar bakterijomis ir nežinia kuo tai jam gali baigsis. Tikriausiai tam yra pagrindo, nes net amerikiečių antarktinės stoties vadovas Elas Sazerlendas yra pasakęs: „Vostoko ežeras įdomus tuo, kad bet koks su juo susijęs atradimas iškelia daugiau klausimų, nei pateikia atsakymų“.

 Prie neįmintų Antarktidos mįslių prisideda ir žurnalas „Weekly World News“, kuriame buvo išspausdintas pranešimas, kad norvegų mokslininkai žemyno gilumoje aptiko nežinomos kilmės ir paskirties bokštą. Šis bokštas pastatytas iš šimtų ledo blokų ir savo išvaizda primena viduramžių pilių sargybos bokštą. Jo aukštis 28 metrai. Jis buvo pasislėpęs tarp milžiniškų sniego pusnių ir tik po siautusio uragano pateko į apstulbusių tyrėjų akis. Taip, kad jis galėjo būti pastatytas ir prieš 100 ir prieš 1000 metų.

 Nuostabiausia yra tai, kad šita mįslė sužadino mano fantaziją. O kas jei tai dar Ričardo Berdo minėtos civilizacijos darbas? Kas gali paneigti, kad jos jau nėra ar ji tikrai išnyko? Juk jei ji savo žiniomis mus gerokai lenkė, tai kodėl tos civilizacijos atstovai negali būti, kad ir tais pingvinais, kuriuos mes matome? Žinoma, tai kaip ir juokinga iki absurdo, tačiau tikriausiai jie puikiai mokėjo maskuotis ir keisti savo išvaizdą. Tikiu, kad ne visi pingvinai, tai toji nežinoma civilizacija, tačiau dalis tikrai gali taip maskuotis ir jais būti.

Taip, kad Antarktida - iš tiesų paslaptingas žemynas, kurio paslaptis dar turėsime įminti ateityje.

Paslaptingoji Antarktida


Kategorija: Gamtos paslaptys | Įdėjo: Admin (02.05.2014) | Autorius: Alvydas
Peržiūrų: 1029 | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Siūlo paskolas tarp individų r...
skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GYVENIMUI b...
skelbimai
Vidaus ir išores apdailos darb...
skelbimai
Labai mėgsti saldumynus, ir ju...
skelbimai
ARKO Blokeliai, Plėvelė, Cemen...
skelbimai
Patalpų remontas, dažymas....

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto statybinės medžiagos remontas lietuva anglija Drabužių naujienos reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх