Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Каталог статей

Istorijos paslaptys

Pačiame uostamiesčio centre, Danės upės dešiniajame krante, prie rekonstruojamo Pilies tilto, statybininkai atsitiktinai rado neįtikimos viduramžių istorijos paminklą.

Mokslas ir technika, IT

Teraherciniai spinduliai nekenksmingi ir juose glūdi milžiniškas potencialas. Mokslininkams pavyko sukurti spindulius skleidžiančią mikroschemą, telpančią į mobilųjį telefoną, tad jie vienu žingsniu priartėjo prie svajonės apie kiaurai daiktus skrodžiantį regėjimą, efektyvius vėžio tyrimus ir greitą duomenų perdavimą.

Mokslo afiša

Gydymas antibiotikais gali neigiamai veikti ligonį, nes žūsta ir gerosios žarnyno bakterijos. Groningeno universiteto (Nyderlandai) mokslininkai sukūrė antibiotikus, kurie veikia tik ten, kur reikia.

Sveikata ir grožis

Gegužės 31-ąją minėsime pasaulinę dieną be tabako. Šventė skirta susipažinti su rūkymo žala, žmonės skatinami nerūkyti nors vieną dieną. Graži pasaulinės sveikatos organizacijos iniciatyva vykdoma nuo 1987 metų, ko gero, įkvėpė ne vieną pabandyti mesti šį žalingą įprotį. Kad tai padaryti būtų lengviau, galima vadovautis įvairiais patarimais.

Didieji pranašai

Apie prieš beveik dešimtmetį mirusią bulgarę aiškiaregę Vangą žino beveik visas pasaulis. Dar gyva būdama ši akla moteris stebino savo pranašystėmis ir sugebėjimu gydyti.

Tačiau Vanga buvo paprasta kaimo moteris, per gyvenimą sukaupusi daugybę senolių išminties. Štai keletas paprastų patarimų, padėsiančių išsigydyti įvairiausius negalavimus: nuo astmos iki opaligės.

Žmogaus galia

Kur driekiasi toji nematoma riba tarp genijaus ir bepročio? Ar ji išvis yra?

Nuo 8-ojo dešimtmečio jis yra vienas iš brangiausių tapytojų planetoje – jo darbai kainuoja dešimtis milijonų dolerių. 1973-iaisiais Amsterdame atidarytas meno muziejus, skirtas jo kūrybai, dabar jis yra dvidešimt trečias lankomiausias visame pasaulyje. Tačiau kai šis dailininkas buvo gyvas, viskas buvo kitaip.

Būtybės

Antradienio ryte eidamas keliu kaunietis pastebėjo šalikelėje gulintį negyvą, bet labai keistą gyvūną. Praeivį suglumino jo išvaizda, nepanaši į jokį jam žinomą padarą. „Gal tai Kauno čiupakabra?“, – svarsto jis.

Žmogaus galia

Apie Jakovo Ciperovičiaus fenomeną dešimtis kartų pasakojo įvairių šalių laikraščiai ir televizija. 1979 m. stipriai apsinuodijęs, jis patyrė klinikinę mirtį, ir ši būsena truko visą valandą, o tai visiškai neįtikėtina, juk sustojus širdžiai galvos smegenų žievės ląstelės žūsta po 3-5 minučių.

Burtai-Magija-Astrologija-Religija

Dauguma mokslininkų mano, kad pomirtinio gyvenimo sąvoka yra nesąmonė arba mažų mažiausiai neįrodytas dalykas. Tačiau vienas ekspertas tvirtina, kad jis turi įrodymų apie pomirtinio gyvenimo egzistavimą ir jie paremti kvantine fizika.

Natūralioji medicina, vaistinėlė

La Trobe universiteto mokslininkai publikavo tyrimą apie kvapiojo tabako žieduose esantį baltymą, puolantį žmogaus vėžines ląsteles ir jas sunaikinantį. Tai gali būti didžiausia ironija: tabakas auginamas tam, kad būtų gaunami vaistai gydyti vėžį, kurį sukelia tabakas.

« 1 2 ... 12 13 14 15 16 ... 31 32 »