Pagrindinis » Straipsniai » Mokslas ir technika, IT

Mokslininkams pavyko įgyvendinti kvantinę teleportaciją

Mokslininkams pavyko įgyvendinti kvantinę teleportaciją

Kvantinė fizika gali daryti tokius dalykus, kuriuos mistifikavo netgi Albertas Einsteinas. Ateities technologijos jau ne kartą pranoko ir didžiausius lūkesčius – žmonės išsilaipino Mėnulyje, išrado išmaniuosius telefonus… Tačiau teleportacija atrodo kažkas nesuvokiama protu.

Idėja, kad save galima suskaldyti į sudedamąsias molekules, perduoti per erdvę ir jas vėl atkurti kitoje vietoje skamba šauniai, tačiau ją įgyvendinti yra be galo sunku.

Tačiau teleportuoti informaciją yra gerokai paprasčiau. Žurnale „Science“ išspausdintame tyrime mokslininkai iš Delfto technologijų instituto Olandijoje būtent tai ir padarė, rašo time.com. Jie įtraukė kvantinį susietumą, kurį A.Ensteinas apibūdino kaip „vaiduoklišką veiksmą per atstumą“.

Susietos dalelės yra tarsi nedarnios kvantinės fizikos poros. Jei kvantinės fiziko teorija yra teisinga, vadinasi sąveika gali vykti begaliniuose atstumuose ir akimirksniu.

Tai reiškia, kad vienos dalelės judėjimas ir kryptis nuspręs kitos dalelės – jo susieto partnerio – judėjimą ir kryptį, kad ir kurioje Visatos vietoje ji bebūtų.

Olandijos universiteto mokslininkai šį principą įrodė izoliuodami pasirinktus susijusius elektronus dviejuose stipriai atšaldytuose deimantuose, padėdami deimantus vieną nuo kito 10 metrų atstumu jiems sukurdami, kaip apibūdino vienas tyrime dalyvavusių fizikų, miniatiūrinius kalėjimus. Tai leido fizikams elektronų sukimąsi pamatuoti itin tiksliai.

Jie manipuliavo elektronų sukimosi greičiu ir nustatė, kad vieno jų sukimasis turėjo įtakos kito sukimuisi, negi ir per atstumą.

Tokį rezultatą pavyko pasiekti ir Merilendo universiteto mokslininkams 2009 m., tačiau eksperimentas suveikė tik kartą iš 100 mln. bandymų. O pastarasis eksperimentas sėkmingai atliktas visus kartus. Toliau Olandijos mokslininkai atliks kitus eksperimentus ir žiūrės, ar kvantiniai susietumai bus veiksmingi kilometro atstumu.

Šis išradimas gali padėti pamatus ir kvantinės kompiuterijos srityje.

Mokslininkams pavyko įgyvendinti kvantinę teleportaciją


Kategorija: Mokslas ir technika, IT | Įdėjo: Admin (01.06.2014) | Autorius: 15min.lt
Peržiūrų: 854 | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Nereikalingu automobiliu supir...
skelbimai
Greitas kreditas. Vartojimo pa...
skelbimai
Smėliavimo sistema „NikoBlaste...
skelbimai
Paskolos be užstato. Paskolos ...
skelbimai
Vartojimo paskolos. Paskolos i...
skelbimai
Greitas kreditas. Paskolos kre...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх