Pagrindinis » Straipsniai » Sveikata ir grožis

Kada bėgiojimas gali pakenkti?

Kada bėgiojimas gali pakenkti?

Kai nutirpsta sniegas ir rytais nebespaudžia šaltukas, dažnas susimąsto, kad vertėtų pradėti bėgioti. Be to, šiuo metų laiku populiarūs maratonai skatina neapsileisti ir neprarasti geros fizinės formos. Verta atsiminti, kad netaisyklingas bėgiojimas gali padaryti daugiau žalos, nei naudos. Bėgiojimas – užsiėmimas rimtas ir jam reikia tinkamo pasiruošimo.

Užsienyje tyrimais nustatyta, kad žmonės, per savaitę nubėgantys virš 30 kilometrų 12 km per valandą ar greičiau labiau rizikuoja gyventi trumpiau nei tie, kurie lėčiau bėga trumpesnius atstumus. Anot kardiologų, greitas ilgų distancijų bėgimas kenkia širdies veiklai.

Ne visi bėgimo entuziastai sutinka su gydytojų išvadomis. Jų nuomone, neatsižvelgta į tokius veiksnius kaip kūno masės indeksas, rūkymas, hipertenzija.

JAV kardiologas Martinas Matsumara į šią temą įsigilino labiau. Tyrė 3800 bėgikų gyvenimo būdą ir įpročius. Nepastebėjo, kad jie būtų turėję kokių nors unikalių įpročių ir ligų. Tie, kurie bėgiojo greičiau iš ilgesnius atstumus, iš esmės nesiskyrė nuo tų, kurie bėgiojo lėčiau ir trumpesnius atstumus. Nesteroidinius, priešuždegiminius vaistus (siejamus su širdies ligomis) vartoję bėgikai, įveikdavę mažiau nei 30 km per savaitę, dažniau vartodavo vaistus nuo skausmo.

Reikia tolimesnių tyrimų, kad būtų nustatyta tikroji ilgų nuotolių bėgikų ir gyvenimo trukmės priežastis.

Saikingas bėgimas (ne ilgiau nei 2 – 3 valandas per savaitę) stiprina sveikatą, suteikia energijos ir geros nuotaikos. Visada reikia klausyti savo kūno. Jei po bėgimo treniruotės jaučiamas stiprus nuovargis ar skausmas – tai įspėjamasis kūno ženklas apie per didelį krūvį organizmui. Ne visi žmonės gali dalyvauti madinguose maratonuose ir toli gražu jie ne visada reiškia sveiką gyvenimo būdą.

Norėdami išlikti sveiki kiekvieną savaitę turėtume 75 minutes energingai veiklai (bėgiojimui) arba 150 minučių vidutinio aktyvumo veiklos (pasivaikščiojimams greitu žingsniu).

Kada bėgiojimas gali pakenkti?


Kategorija: Sveikata ir grožis | Įdėjo: Admin (12.04.2014) | Autorius: Šaltinis: priekavos.lt Tinklalapis
Peržiūrų: 860 | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Kreditai internetu. Greitos pa...
skelbimai
stiklo dekoravimas, veidrodžio...
skelbimai
LIETUVA- ANGLIJA- LIETUVA Kiek...
skelbimai
Prekyba blokeliais gera kaina...
skelbimai
„GluePoras“ oro tarpo šiltinim...
skelbimai
Stogo konstrukcijų (santvarų) ...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх