Ajurvedoje įvairūs aliejai buvo dažnai vartojami kaip vaistai ar profilaktinė priemonė, padedanti palaikyti burnos ir dantų sveikatą ir švarą. Regis, pastaruoju metu ši praktika vėl atgimė. Pasaulyje kasdien daugėja žmonių, išbandžiusių šį būdą, angliškai vadinamą „Oil pulling“. Teigiama, kad tyras aliejus tarsi ištraukia (pašalina) iš burnos kenksmingas bakterijas, bakterijas, virusus ir mikroorganizmus iš burnos, dantų, dantenų ir net gerklės.
Įprastai nieko nevalgydamas ir negerdamas žmogus gali išgyventi vos šešias dienas. Geriant vandenį šį laikotarpį įmanoma pailginti iki kelių savaičių. Nepaisant to, ne vienas ryžtasi riboti suvartojamo maisto kiekį arba kuriam laikui jo visiškai atsisakyti. Kalbame ne apie badaujančius Afrikos ar kito skurdaus regiono piliečius, o apie tuos, kurie nori padailinti kūno linijas ir išvalyti organizmą. Ar badavimas tam tikrai tinkama priemonė?
Pabandykite įsivaizduoti, kad esate 74-erių metų ir jums diagnozuojama Parkinsono liga, dėl kurios netrukus nebegalėsite blaiviai mąstyti, judėti, sutriks kitos organizmo funkcijos. Liga nevaldomai progresuos, nors ir laikysitės griežto režimo ir vartosite naujausius vaistus. Ar galėtumėte patikėti, kad visi ligos simptomai staiga stebuklingai išnyktų, pakeitus mitybos įpročius, ypač pradėjus kasdien vartoti natūralų kokoso aliejų?
Trys persikai per dieną – garantija, kad nesirgsite vėžiu? Taip teigti būtų pernelyg drąsu, tačiau sveikos mitybos specialistai tvirtina, kad jie gali sumažinti krūties vėžio riziką. Taigi kodėl nepasimėgavus šiais aksomo švelnumo vaisiais bent retkarčiais?
Žvynelinė arba psoriazė – paslaptinga, chroninė, bet neužkrečiama odos liga, pasireiškianti rausvais ar rusvais odos lopais ir sidabro spalvos pleiskanomis. Žvynelinė dažniausiai pažeidžia kojas, kelius, alkūnes, rankas, galvos odą, ausis, nugarą ir nagus. Kaip gyventi, sergant šia, dažniausiai paveldima liga, kurios paūmėjimai sukelia labai nemalonius pojūčius?
Daugelis žino posakį, kad žąsys išgelbėjo Romą. Legendoje pasakojama, kad garsiai gagendamos jos prikėlė karius, kurie galėjo pasiruošti karui. Žąsų taukai gal ir neišgelbės Romos, bet gali pagerinti sveikatą.
Gyvuliniuose riebaluose yra labai daug naudingų žmogaus organizmui medžiagų. Žąsies taukai – ne išimtis. Jie sudaryti polinesočiųjų riebalų rūgščių, kurios normalizuoja metabolizmo procesus, stiprina imuninę sistemą, greitina audinių atsinaujinimą. Paukščių riebaluose yra trigleciridų iš oleino ir linolo rūgščių.
Dantų pastos tubelę galime rasti ko ne kiekvienuose namuose. Deja, ši dantų priežiūros priemonė gali ne tik išbalinti jūsų dantis, bet ir prisidėti prie rimtų sveikatos sutrikimų. Dažnoje dantų pastoje yra bent kelios pavojingos medžiagos, kurios kasdien patenka į organizmą valantis dantis ir ilgainiui ima jame kauptis, todėl prieš renkantis šį gaminį pakuotę reikėtų perskaityti itin atidžiai.