- 0.0 Reitingas
- 2289 Peržiūrosов
Žvynelinė arba psoriazė – paslaptinga, chroninė, bet neužkrečiama odos liga, pasireiškianti rausvais ar rusvais odos lopais ir sidabro spalvos pleiskanomis. Žvynelinė dažniausiai pažeidžia kojas, kelius, alkūnes, rankas, galvos odą, ausis, nugarą ir nagus. Kaip gyventi, sergant šia, dažniausiai paveldima liga, kurios paūmėjimai sukelia labai nemalonius pojūčius?
- Vanduo dažnai dar labiau išsausina odą, todėl prieš maudantis į vonią įpilti apie 200 ml augalinio aliejaus, pavyzdžiui, alyvuogių ar migdolų.
- Žvyneline sergančiųjų oda dažnai būna labai sausa, todėl itin svarbu ją dažnai ir tinkamai drėkinti. Po maudynių duše ar vonioje kremu gausiai ištepkite odą. Labai pažeistoms odos vietoms patariama naudoti tepalus su vazelinu.
- Kai kurie gydytojai savo pacientams rekomenduoja mėgautis saule, nes būnant saulėje gaminasi vitaminas D, kuris reikalingas sergantiems žvyneline.
- Stebėti mitybą: valgyti daug šviežių vaisių ir daržovių, žuvį, kurioje daug Omega-3 rūgščių (lašišą, skumbrę, sardines ir tuną) arba vartoti žuvų taukų papildus. Vegetarai mitybą turėtų praturtinti linų sėmenų aliejumi.
- Vengti streso. Žvynelinės būklę pablogina patiriamas stresas, įtampa. Pacientams siūloma reguliariai atlikti fizinius pratimus, kurie padeda nurimti ir atsipalaiduoti.
- Obuolių sidro actas atkuria natūralų galvos odos pH. Įmasažuoti šiek tiek acto į galvos odą ir palikti 45 minutėms. Tada kruopščiai ištrinkti plaukus su natūraliu vaistažolių šampūnu. Siekiant geriausių rezultatų prodedūrą kartoti 4 kartus per savaitę. Obuolių sidro actą galima pakeisti simondsijų aliejumi arba alavijų geliu.
- Teigiama, kad žvynelinės simptomus palengvina ciberžolė ir sabalpalmės ekstraktas. Kasdien reikėtų suvartoti 1500 mg ciberžolės su papildais, maistu ar arbata. Tačiau prieš vartodami šiuos papildus pasitarkite su gydytoju. Sabalpalmės ekstraktas labai retai sukelia pašalinį poveikį. Jį vartojant oda tampa nebe tokia sausa ir niežtinti.
- Apsilankyti pas dermatologą. Labai dažnai natūralūs būdai nėra pakankamai veiksmingi, siekiant pagerinti odos būklę, todėl svarbu kreiptis į gydytoją, kuris paskirs tinkamiausią gydymą.
Теги