Pagrindinis » Straipsniai » Įvainerybės

Neįtikėtinas vaizdelis: beždžionė užsikuria ugnį ir pasičirškina zefyrų (Video)

Neįtikėtinas vaizdelis: beždžionė užsikuria ugnį ir pasičirškina zefyrų (Video)

Tiesiai prieš mūsų akis šie gyvūnai griauna paskutinius žmogų nuo jų skiriančius barjerus. Tai bonobai arba mažosios šimpanzės. Vienas jų - Kanzi ne tik lydo zefyrus panaudodamas laužo liepsną, bet ir pats ją įkuria, praneša huffingtonpost.com

Šios mažosios šimpanzės (lot. Pan paniscus) įspūdingi sugebėjimai buvo pirmą kartą pristatyti šį mėnesį vienoje iš BBC dokumentinio serialo apie primatus „Beždžionių planeta“ (angl. Monkey planet) serijų. Kanzi laužo įkūrimo scena buvo vienas iš įsimintiniausių ir labiausiai žmonių elgesį primenančių serijos epizodų.

Trumpame filmuke matyti, kaip šimpanzė renka šakas, laužo jas į mažesnes, pakuroms tinkamas šakeles bei krauna jas į krūvą. Tuomet mikliai atidaro degtukų dėžutę, paima vieną degtuką ir perbraukusi per dėžutės šoną, jį uždega. Užkūręs laužą Kanzi ant šakelės atsargiai suveria minkštus zefyrinius saldainius, palaiko juos arti liepsnos, kad jie šiek tiek išsilydytų, o vėliau karštus atsargiai valgo.

Tiesa, Kanzi yra nepaprastas ir tarp bonobų. Jo sugebėjimus mokslininkai tiria jau senokai, o BBC filmuoti vaizdai tik atnaujino susidomėjimą. Kanzi pirmą kartą išgarsėjo, išmokęs bendrauti su žmonėmis specialiais simboliais ir klaviatūra. Bonobas Kanzi, globojamas rezervato „Great Ape Trust“, itin gerai sutaria su savo prižiūrėtojais.

Mažosios šimpanzės yra vienos iš artimiausių žmonių giminaičių. Laisvėje jos gyvena tik drėgnuose Kongo Demokratinės Respublikos miškuose ir laikomos nykstančia rūšimi. Šiems gyvūnams didžiausią grėsmę kelia didelio masto brakonieriavimas.

 

Neįtikėtinas vaizdelis: beždžionė užsikuria ugnį ir pasičirškina zefyrų (Video)


Kategorija: Įvainerybės | Įdėjo: Admin (27.04.2014) | Autorius: Grynas.lt Tinklalapis
Peržiūrų: 1074 | Raktažodžiai: Gyvūnų atmintis, Gamtosauga, Gyvūnų ir žmonių tarpusavio ryšys, Beždžionės, Gyvūnų orientavimasis aplinkoje, Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Vartojimo paskolos. Paskolos i...
skelbimai
Naujai atsidarantis klubas Kla...
skelbimai
Internetinių svetainių, el.par...
skelbimai
Svetainių kūrimas
skelbimai
BMW 5 xDrive nuoma
skelbimai
Greita paskola. Vartojimo kred...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх