Pagrindinis » Straipsniai » Kosmoso paslaptys

Nauja gyvybei tinkama planeta – visai čia pat

Nauja gyvybei tinkama planeta – visai čia pat

Astronomai neseniai atrado keliskart už Žemę didesnę egzoplanetą, kurioje gali būti parankios sąlygos gyvybei, ir ji yra vos už 16 šviesmečių nuo mūsų. Kosminiais masteliais tai – tarsi kaimyno namas.

Aplink žvaigždę „Gliese 832“ skriejanti planeta yra gyvybei tinkamoje zonoje – tokiu atstumu, kad jos paviršiuje nei per karšta, nei per šalta išsilaikyti skystam vandeniui. Planeta, pavadinta „Gliese 832c“, yra maždaug penkis kartus sunkesnė nei mūsiškė Žemė, o žvaigždę apskrieja per maždaug 36 dienas. Tačiau, kadangi žvaigždė yra raudonoji nykštukė (gerokai blausesnė ir vėsesnė nei Saulė), skriejimas arčiau jos minėtai egzoplanetai yra naudingas – ji gauna maždaug tiek pat energijos, kaip Žemė iš Saulės.

Gliese 832c planeta ir Žemė
©NASA

Abelas Mendezas Torresas iš Puerto Riko universiteto Aresibe teigia, kad ši egzoplaneta yra vienas iš trijų iki šiol atrastų pasaulių, panašiausių į Žemę. Jos panašumo į Žemę indeksas siekia 0,81 (idealios Žemės dvynės indeksas būtų lygus vienetui). Be to, ji yra arčiau nei kitos dvi, „Gliese 667Cc“ ir „Kepler-62e“.

„Gliese 832c“ yra antroji atrasta egzoplaneta, skriejanti aplink minėtą žvaigždę. Kita, „Gliese 832b“ buvo aptikta 2009 metais; tai yra gerokai tolimesnė dujinė milžinė – ji aplink žvaigždę apskrieja per devynerius metus.

„Gliese 832“ galima vadinti sumažinta mūsų Saulės sistemos versija, su vidine, į Žemę panašia, planeta ir išorine, Jupiterį primenančia milžine“, – pastebėjo A.Mendezas Torresas.

Tiesa, tyrėjai neatmeta, kad „Gliese 832c“ gali būti labiau panaši į Venerą – jei joje susiformavo tanki atmosfera, dėl šiltnamio efekto paviršiaus temperatūra būtų gerokai aukštesnė.

Nauja gyvybei tinkama planeta – visai čia pat


Kategorija: Kosmoso paslaptys | Įdėjo: Admin (30.06.2014) | Autorius: technologijos.lt Tinklalapis
Peržiūrų: 829 | Raktažodžiai: Saulės tipo žvaigždės, Gyvybei tinkamiausios egzoplanetos, Egzoplanetos, Atradimai Visatoje | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Šiltiname EKOVATA šlapiu ir sa...
skelbimai
Visi pulteliai vartams 8685212...
skelbimai
Greitos paskolos. Kreditai int...
skelbimai
Išvažiuojamieji Banketai‎, Fur...
skelbimai
Paskolos internetu. Greitieji ...
skelbimai
Greitieji kreditai. Greita pas...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх