Pagrindinis » Straipsniai » Gamtos paslaptys

Kaip žudo nuodingiausia pasaulyje žuvis? (Video)

Kaip žudo nuodingiausia pasaulyje žuvis? (Video)

Akmenžuvė. Nežinia, ar tai taksonomiškai tikslus synanceia genties (angl. – stone fish) pavadinimas. Tačiau tikrai žinoma, kad ši žuvis yra viena pavojingiausių žuvų, nes ji – nuodingiausia jūrų žuvis pasaulyje. Pakaktų tik užlipti ant jos basa koja – ir su gyvybę tektų atsisveikinti. Kaip savo aukas medžioja ši gyva žudymo mašina?

Akmenžuvių reiktų pasisaugoti, jei ketinate keliauti į Indijos ar Ramiojo vandenyno pakrantes. Jų pasitaiko ir Karibuose, Floridoje. Tai – jūrų žuvis, nors kai kurios rūšys prisitaikiusios gyventi gėlame vandenyje (upėse).

Šios žuvys žudo nuodais, kurie kaupiasi dygliuotame nugaros peleke. Jei kas nors sudrumsčia tarp akmenų nepastebimai pradingusios akmenžuvės ramybę, ji pašiaušia nugaros peleko dyglius (jų suaugę egzemplioriai turi po keliolika, visi jie – sklidini mirtinų nuodų) ir... kantriai laukia (beje, šios žuvys lyg niekur nieko keletą valandų išbūna ore, be vandens). Kol agresorius ant jos užlips ar kaip kitaip užpuls ir virs auka.

Jei ant akmenžuvės užliptų basas žmogus, peleko dygliai susmigtų į pėdos audinius, o šie dyglius suspaustų taip, kad į audinius sušvirkščiami nuodai. Australijoje nuo šios žuvies kasmet nukenčia 700-800 žmonių. Žinoma, mokslininkai yra sukūrę priešnuodžių, tačiau jei šie nebus suleisti laiku, auka mirs.

Nesulėtintuose kadruose nuodų iššvirkštimas primena šūvį – nuodų pliūpsnis vertikaliai į viršų skrieja gerą pusmetrį, o gal ir daugiau kaip metrą. Kaip atrodo sušvirkštimo procesas 1500 kadrų per sekundę greičiu? Kviečiame pasižiūrėti Australijos toksikologo pademonstruotą "akmenžuvės melžimo" eksperimentą.

Kaip žudo nuodingiausia pasaulyje žuvis? (Video)


Kategorija: Gamtos paslaptys | Įdėjo: Admin (27.06.2014) | Autorius: technologijos.lt Tinklalapis
Peržiūrų: 1134 | Raktažodžiai: Naudinga žinoti, Gyvūnų gyvenimo akimirkos, Gėlimas, Grobuonys ir aukos, Skorpenžuvės, Gyvūnų maskavimasis | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Daug finansavimas visiems...
skelbimai
Elektrikas Vilniuje
skelbimai
Jeigu ŠALA KOJOS Ir RANKOS...
skelbimai
Liucerna - AKTYVINA natūralių ...
skelbimai
paskolos pasiūlymas tarp ypač ...
skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mikrofloros ...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto statybinės medžiagos remontas lietuva anglija Drabužių naujienos reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх