Pagrindinis » Straipsniai » Futuristika

Ar žinote, kad greitai keliausime laiku?

Ar žinote, kad greitai keliausime laiku?

Jeigu grįžtume laiku atgal ir sutrukdytume savo seneliams susipažinti, ar užkirstume kelią savo pačių gimimui?

Ši teorija, dar žinoma, kaip „senelio paradoksas“, dažniausiai naudojama įrodymui, kad kelionės laiku negali egzistuoti, tačiau vis dėlto… kai kurie tyrėjai su tuo nesutinka.

Mokslininkų grupė iš Australijos sumodeliavo galimą laiku keliaujančių fotonų elgseną kvantiniame lygmenyje. Tyrime buvo naudojami fotonai – elektromagnetinės sąveikos nešėjai, kitaip tariant elementarioji šviesos dalelės.

Nagrinėjant jų elgesį, mokslininkai atskleidė daug neįtikėtinų šiuolaikinės fizikos aspektų. Jie panaudojo du glaudžiai susijusius, fiktyvius atvejus, jeigu fotonas keliautų per įprastą erdvėlaikį vienas ir sąveikautų su kitu fotonu, kuris būtų įstrigęs kirmgraužos laiko kilpoje (KLK). Spėjimai pasitvirtino – dalelės iš tiesų sugeba veikti viena kitą.

Imituodami antrojo fotono elgseną, jie galėjo ištirti ir pirmojo. Rezultatai parodė, kad teisingai paruošus antrąjį fotoną, gali būti pasiekti nuoseklūs pirmojo pokyčiai.

Teorijos apie tai, kad kelionės laiku kvantinėje erdvėje įmanomos, pasirodė dar 1991 metais. Tai paskatino faktas, kad kvantinės dalelės (mažiausi, nedalomi energijos elementai – šio tyrimo atveju fotonai) dažnai elgiasi ne visai vedinos tradicinių fizikos dėsnių: „Nors kvantinių dalelių savybės yra labai neaiškios, tačiau jos išvengia nenuoseklumo laiko kelionės metu“ – teigė vienas iš tyrimo autorių profesorius Timothy Ralph.

Deja, makroskopinių sistemų laiko kelionės vis dar susiduria su problematiniais paradoksais.

 

Kirmgrauža dailininko akimis
©Corbis

Šio tyrimo rezultatai padeda geriau suprasti, kaip viena su kita gali glaudžiai sietis didžiausio ir mažiausio mastelio fizikos teorijos : Einšteino bendroji reliatyvumo teorija ir kvantinės mechanikos dėsniai.

„Einšteino teorija pasaulį vaizduoja žvaigždžių ir galaktikų perspektyvoje, o kvantinė mechanika jį aprašo labai smulkiu masteliu – atomų ir molekulių lygmenyje“, – komentuoja mokslininkai.

Einšteino teorija iškelia galimybę keliauti į praeitį erdvėlaikio keliu, grąžinančiu į išeities tašką erdvėje, tačiau jau praėjusiame laike. Ši teorija glumina tiek fizikus, tiek filosofus nuo pat savo atsiradimo, nes sukelia daug klasikinio pasaulio paradoksų. Vienas iš jų ir yra „senelio paradoksas“, kuris sukurtų neįmanomas sąlygas keliautojui laiku grįžti į savo iškeliavimo tašką.

Vis dėlto, naujasis australų tyrimas rodo, kad kelionės laiku yra įmanomos – nors kol kas tik kvantiniame lygmenyje.

Ar žinote, kad greitai keliausime laiku?


Kategorija: Futuristika | Įdėjo: Admin (27.06.2014) | Autorius: technologijos.lt
Peržiūrų: 985 | Raktažodžiai: Fotonai, Erdvėlaikio teorija, Laiko skylės, Kvantinės fizikos pritaikymas prakt, Kelionės laiku, Kirmgraužos | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
dviratis mergaitei
skelbimai
Kaip pagerinti ATMINTĮ?...
skelbimai
Šilumos siurblys FTX20KV, bei ...
skelbimai
PALYDOVINE TELEVIZIJA...
skelbimai
Paskolos pasiūlymas Taikyti da...
skelbimai
Greita paskola. Kreditai inter...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх