- 0.0 Reitingas
- 2079 Peržiūrosов
Kartais gyvenimas klostosi ne taip, kaip reikėtų. Ant pečių užgriūna, rodos, nepakeliama darbų, pareigų ir paskolų našta. Ilgainiui neišspręstos problemos ima taip slėgti, kad atsiranda depresija. Tada išgydyti gali tik vaistai arba dvasingumo paieškos. Budistų Dalai Lamos gyvenimiška išmintis ir patarimai esą padėjo ne vienam, atsidūrusiam gyvenimo kryžkelėje…
Maždaug VI – V amžiuje atsiradusi religija moko meditacijos, atidumo, empatijos ir užuojautos. Pagrindinių budizmo principų laikymasis kasdienį žmonių gyvenimą padaro lengvesniu ir šviesesniu. Pagrindinis tikslas būtų gyventi taip, kad sumažėtų pykčio, pavydo ir neapykantos. Kas kitas, jei ne pats Dalai Lama, galėtų aiškiau išvardyti taisykles kiekvienam žmogui?
- Gerbti save. Žmogus, kuris negerbia savęs, netiki savimi, todėl užkerta kelią sėkmei.
- Gerbti kitus ir taip pat pelnyti kitų pagarbą. Jei kiti į pagarbą neatsako pagarba, reiškia, kad jie neverti jūsų laiko, nes jie patys negerbia savęs. Vengti silpnų, nepatikimų žmonių.
- Prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Niekas kitas, tik pats žmogus yra atsakingas už savo veiksmus, jausmus, sėkmę ir kt. Nuo jo paties priklauso, koks bus gyvenimas, todėl nevalia kaltinti kitų dėl savo klaidų ir nesėkmių.
- Prisiminti, kad kartais negauti to, ko norisi, yra būtent tai, ko reikia šiuo metu. Pasitikėti visata, kuri atrenka tai, kas geriausia. Tačiau nebandyti pateisinti savo klaidų likimu, visata ar dar kuo nors.
- Neleisti smulkiems ginčams sugriauti draugystės.
- Padarius klaidą, nedelsiant bandyti ją ištaisyti.
- Kasdien šiek tiek laiko praleisti vienumoje. Kasdien reikėtų atrasti bent 30 minučių pabūti vienam ramioje vietoje. Pamąstyti, kas vyksta gyvenime, ko iš jo norima ir pan. Skirti laiko sau galima per maldą, jogą, meditaciją, golfą…
- Būti atviru pokyčiams, tačiau niekada neužmiršti savo vertybių.
- Prisiminti, kad kartais tyla yra geriausias atsakymas.
- Gyventi dorai ir garbingai. Kai pasensite ir prisiminsite praėjusias dienas, galėsite dar kartą tuo pasidžiaugti.
- Stengtis namuose kurti meilės atmosferą. Tai turėtų būti viso gyvenimo pagrindas.
- Kai kyla ginčas su mylimais žmonėmis, vertinti tik dabartinę dabartį. Nesigilinti į praeitį.
- Dalintis savo žiniomis – tai tiesiausias kelias į nemirtingumą.
- Išmokti taisykles, kad žinotumėte, kaip jas laužyti. Tačiau tai daryti atsargiai, kad išvengtumėte bausmės. Jei niekada niekas nepradėtų abejoti valdžia, visuomenei grėstų stagnacija.
- Saugoti ir mylėti Žemę. Kenkiant žemei, kenkiama ir sau, savo vaikams, mylimiems žmonėms bei ateities kartoms.
- Kai tik įmanoma, keliauti ir atrasti naujas vietas, išbandyti dalykus, kurių niekada nebandėte anksčiau.
- Atsiminti, kad geriausi santykiai yra tie, kuriuose meilė vienas kitam yra didesnė nei poreikis būti vienas su kitu.
- Įvertinti, ką kelyje į sėkmę reikės paaukoti ir ką už tai gausite.
- Gyventi šia akimirka. Praeitis negali būti pakeista, o ateitis negali būti kontroliuojama, todėl reikia gyventi dabar. Per daug negalvojantis apie ateitį žmogus yra laimingesnis, gali labiau džiaugtis kiekviena nauja diena.
- Bendrauti su pozityviai mąstančiais asmenimis. Nors žmogus pats atsakingas už savo jausmus ir veiksmus, tačiau kiti žmonės gali daryti jam įtaką. Optimistiški, pozityvūs, plačių pažiūrų žmonės niekada neišjuoks, o parems ir padrąsins.
- Prieš imantis kokių nors veiksmų, nuspręsti ko iš tikrųjų nori. Tikrieji norai slepiasi giliai žmogaus pasąmonėje, todėl žmonės ilgai gali nežinoti, ko jie iš tikrųjų nori. Reikia nemažai dirbti su savimi, išmokti įsiklausyti į save, kad suprastume tikruosius norus. Galbūt tada paaiškės, kad norite visiškai priešingų dalykų nei manėte anksčiau.