Pagrindinis » Straipsniai » Skanaus

Kaip tobulai supjaustyti tortą?

Kaip tobulai supjaustyti tortą?

Pasirodo, tradicinis torto raikymo būdas yra visiškai neefektyvus – taip raikomas tortas greičiau pasensta ir sugenda. Kaip tortą raikyti efektyviau ir žymiai ilgiau mėgautis skanesniu tortu? Išeitį siūlo matematikai.

Kas nemėgsta tortų? Tortą galima pjaustyti teisingai ir neteisingai. Klasikinis torto raikymo būdas – kai dukart pjaunama nuo centro link išorės ir išimamas smailaus kampo gabalėlis – yra neteisingas. Kodėl?

Paaiškinimas labai paprastas. Retai kada vienu prisėdimu suvalgomas visas tortas. Dažniausiai jo lieka. Štai čia ir prasideda klasikinio torto raikymo trūkumai. Taip prapjautą tortą pastačius į šaldytuvą, tortas pradės greičiau senti ir gesti – dėl sąlyčiui su oru paliktų atvirų torto pjūvio vietų. Jose torto senėjimo procesai prasideda pirmiausiai. Žodžiu, valgant tortą kitą dieną, klasikinis raikymo būdas sugadina maksimalų gastronominį torto ragavimo malonumą.

Laimė, yra žymiai geresnis ir efektyvesnis torto raikymo būdas. Kuriam, beje, jau daugiau kaip 100 metų. Jį išrado/sugalvojo/pasiūlė vienas iškiliausių ir žymiausių britų matematikų, Čarlzo Darvino pusbrolis, seras Frensis Galtonas (Francis Galton).

Žurnalo "Nature" 1906 m. gruodžio mėn. numeryje publikuotas šiam torto raikymo būdui skirtas mokslinis straipsnis, pavadinimu "Moksliniais principais grįstas apvalaus torto raikymas". Jame rašoma, kad įprastas torto pjaustymo būdas "yra ypač ydingas" (YYY). Straipsnio autorius čia pat su visomis grafinėmis iliustracijomis pateikia ir, jo teigimu, "efektyviausią, moksliškai nepriekaištingą ir matematiškai tobulą apvalaus torto raikymo būdą".

Koks jis? Nors ir kitoks, bet irgi labai paprastas. Jo esmė – per torto vidurį išpjauti "skiriamąją juostą". Pirmas veiksmas – peiliu perpjauti visą tortą perpus, tik ne per patį centrą, o šiek tiek į šalį nuo centro. Antras veiksmas – atlikti analogišką ir pirmajam pjūviui lygiagretų pjūvį kitoje torto pusėje arti centro. Taip torto viduryje atsiras "skiriamoji juosta". Tai ir bus pirmoji teisingai raikomo torto riekė, po kurios liks dvi identiškos torto pusės.

 
 

Ir ką? Ogi štai ką. Jei torto daugiau niekas nebevalgys, tas puseles reikia suglausti – taip tortas šviežias išliks ir pjūvių vietose. Ir ilgiau nesens. Kad pjūviai susiliestų glausčiau, vaizdo siužeto autorius rekomenduoja tortą apjuosti permatoma plėvele ir gumele, kuri spaus tortą iš šonų centro link.

Užsinorėjus torto paskanauti kitą dieną, jį reiktų pjaustyti analogiškai, tik šįkart pjūviai turėtų būti atliekami statmenai (90 laipsnių kampu) praėjusios dienos pjūviui. Po šių pjūvių tortas bus "ketvirčiuotas" (padalintas į ketvirčius), tačiau tuos ketvirčius suglausti bus galima lygiai taip pat sėkmingai, kaip ir puseles. Tokia logika tortą reikėtų pjaustyti iki paskutinės riekelės.

 
 

Taip pjaustomas tortas gardus ir minkštas išliks kur kas ilgiau, nei įprastiniu būdu raikomas skanėstas. Žinoma, toks pjaustymo būdas tinka ne tik tortams, bet ir kitoms apskrito pavidalo gėrybėms (pyragams, sūriams ir t.t.).

Gero apetito! :)

Kaip tobulai supjaustyti tortą?


Kategorija: Skanaus | Įdėjo: Admin (18.06.2014)
Peržiūrų: 906 | Raktažodžiai: Bendrosios mitybos rekomendacijos, Naudinga, Su šypsena, Gyvenimo kasdienybės mokslo akimis, Kulinarijos pasaulis, Matematika kasdieniniame gyvenime | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Vartu automatika 868500363 va...
skelbimai
PALYDOVINE TELEVIZIJA...
skelbimai
Internetinių svetainių, el.par...
skelbimai
Paskolos internetu. Greitas kr...
skelbimai
Internetinių svetainių, el.par...
skelbimai
Paskolos internetu. Greitas kr...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх