Pagrindinis » Straipsniai » NSO ir ateiviai

Nežemiškos gyvybės atradimas – grėsmė žmonijai?

Nežemiškos gyvybės atradimas – grėsmė žmonijai?

Jau daugiau kaip 50 metų mokslininkai bando atsakyti į klausimą, kodėl iki šiol nerasta gyvybė kitose planetose, neužfiksuotas nė vienas nežemiškos gyvybės siunčiamas signalas.

Fermi paradokso teorija

Paradoksalu: nors egzistuoja šimtai milijardų žvaigždžių ir planetų sistemų, dar nesusisiekėme su nežemiško intelekto atstovais. Šį paradoksą, pavadintą fiziko Enriko Fermi vardu, bandoma išspręsti Didžiojo filtro teorija. Pagal ją gyvenamos egzoplanetos atradimas Žemei reikštų katastrofą.

Fermi pradokso esmė yra tokia: kodėl negalime rasti nežemiškų civilizacijų, nors aplinkui mus yra šimtai milijardų žvaigždžių sistemų, kuriose gali išsivystyti gyvybė? Paaiškinimas yra paprastas: protinga gyvybė kosmose sutinkama itin retai arba civilizacijos yra linkusios išnykti. Tai, trumpai tariant, ir yra Didysis filtras – riba, tam tikras barjeras, kuris užkerta kelią protingos gyvybės pasirodymui.

Jo priežasčių gali būti keletas: gyventi tinkamų planetų yra labai mažai, evoliucija nuo paprastų prokariotinių organizmų iki sudėtingesnių ekariotinių gyvybės formų yra mažai tikėtina (Žemėje tam prireikė daugiau kaip milijardo metų), be to, jai vykti būtina daugybė idealių sąlygų. Pavyzdžiui, tokia planeta kaip mūsų Žemė turi suktis tinkamu atstumu nuo savo žvaigždės ir kartu gana toli nuo galaktikos centro, kad išvengtų mirtinos radiacijos.

Kitos planetos – dujiniai milžinai turi būti gana dideli, kad patrauktų asteroidus nuo planetos judėjimo trajektorijos. Būtinas ir didelis mėnulis, kuris Žemėje lemia metų laikų kaitą. Duomenų apie nežemiškų civilizacijų nebuvimą galima paaiškinti ir tuo, kad jų signalai mūsų nepasiekia, nes tos civilizacijos greitai žūsta.

Klaustukų iškėlė ir atrasta planeta Kepler-186f

Kol neradome kitų civilizacijų, galime manyti, kad Didysis filtras jas atsijojo kažkuriame vystymosi etape tarp gyvybei tinkamų sąlygų ir aukšto technologinio išsivystymo. Jei rasime protingų būtybių, tai reikš, kad Didysis filtras yra priešais mus ir kažkokia Visatos masto katastrofa laukia ir žmonijos, ir ateivių. Apie Didįjį filtrą buvo dar kartą prisiminta balandžio vidury, kai buvo atrasta planeta Kepler-186f, esanti Gulbės žvaigždyne už 492 šviesmečių nuo Žemės.

Ji neįprasta tuo, kad yra pirmoji žinoma planeta, kuri dydžiu beveik nesiskiria nuo Žemės ir, svarbiausia, skrieja vadinamojoje gyvenamojoje zonoje, tai yra tokiu atstumu nuo savo žvaigždės, kad joje gali būti vandens ir galbūt gyvybė. Pagal Didžiojo filtro teoriją vis dėlto būtų geriau, kad Kepler-186f gyvybės nebūtų.

Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“

Nežemiškos gyvybės atradimas – grėsmė žmonijai?


Kategorija: NSO ir ateiviai | Įdėjo: Admin (16.06.2014)
Peržiūrų: 922 | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Balkonų remontas.
skelbimai
Greita paskola. Kreditai inter...
skelbimai
Labai mėgsti saldumynus, ir ju...
skelbimai
Visi pulteliai vartams 8685212...
skelbimai
Norite paskolą?
skelbimai
Keltai Ventspilis Nynashamnas ...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх