Pagrindinis » Straipsniai » NSO ir ateiviai

Apie “skraidančios lėkštės” termino kilmę

Apie “skraidančios lėkštės” termino kilmę

Paprastai terminas “skraidanti lėkštė”, siejamas su Keneto Arnoldo, 1947 m. birželio 24 dieną regėtais disko formos NSO, sakoma, jog jis nustebęs pasakė, kad jo regėti objektai priminė skrendančias lėkštes. Tačiau dar pora metų prieš šį nutikimą, grupė nedidelė grupė žurnalistų, virš Ramiojo vandenyno pakrantės regėjo keistus objektus, be garso sklendusius virš vandens. Kadangi šie objektai priminė apverstas lėkštes, kažkas iš grupės taip ir leptelėjo – “lėkštės”. Vėliau jie pridėjo “skraidanti”, taip ir gimė terminas “skraidanti lėkštė”. Žinoma, tikėtina, jog tai tėra urbanistinė legenda, tačiau jau 1950 metais, “True” žurnale, NSO drąsiai vadinami “skraidančiomis lėkštėmis”. Tačiau daugėjant pranešimams apie kitokių formų objektus, regėtus dangaus skliaute, toli gražu neprimenančių lėkštes, maždaug nuo 1955 metų pamažėle pereita prie termino “Neatpažintas skraidantis objektas”, nes ne visiems objektams tiko lėkštės pavadinimas. Dabartiniais laikais, terminą “skraidanti lėkštė”, dažniausiai taiko tik žiniasklaida, o jei jį taiko mokslininkai, tai paprastai kaip pašiepiamą NSO fenomeno idėją. Jei kalbant apie moklinę terminologiją, tai čia dažnai atsisakoma net ir termino NSO, taip sovietų mokslininkai vietoj šio termino rašydavo: Anomalūs atmosferos reiškiniai arba Anomalūs atmosferos ir kosmoso reiškiniai. Tokia terminologija pasirinkta idant mokslinis požiūris būtų atsietas nuo ateivių iš kosmoso idėjos.

   Kaip ten bebūtų, tūlas Lietuvos pilietis žino ir vartoja abu terminus – Neatpažintas skraidantis objektas bei Skraidanti lėkštė, tad smagu, jog kažkieno (visiškai nesvarbu ar Keneto Arnoldo ar žurnalistų) taiklus pastebėjimas apie lėkštes, gyvas lig šiol.

Apie “skraidančios lėkštės” termino kilmę


Kategorija: NSO ir ateiviai | Įdėjo: Admin (16.06.2014) | Autorius: Gabrielius E. Klimenka
Peržiūrų: 775 | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Daikin šilumos siurbliai/kondi...
skelbimai
Tiems, kurie trokšta numesti s...
skelbimai
Greitos paskolos. Paskolos int...
skelbimai
Ilgalaikis kreditas. Vartojimo...
skelbimai
Smėliavimo sistema „NikoBlaste...
skelbimai
Taikoreikia.lt - šildymo įrang...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх