Pagrindinis » Straipsniai » Lauko gerbūvio darbai

Alpinariumas - gamtos grožio atspindys

Alpinariumas - gamtos grožio atspindys

Alpinariumas - gamtos grožio atspindys, derinant natūralias medžiagas su gyva gamta. Sukurti tikrą kalnų gamtos kampelio reginį ne taip lengva. Tai reikalauja ne tik estetinio jausmo, bet visų pirma žinoti kultūrinių augalų specifiką. Alpinariumas iš profesinio požiūrio - tai aukštikalnių floros kampelio kopija. Sukurti alpinariumą iš įvairių skirtingų sausumos augalų ir akmenų bus didelė klaida.

Ir, žinoma, mes turime nepamiršti, kad jūsų alpinariumas organiškai turi derėti prie natūralaus kraštovaizdžio. Nepamirškite, kad alpinariumas bus apžiūrimas iš arti, todėl svarbu galvoti apie priėjimo būdus. Galite kurti kelią iki jo arba kelią vedantį per alpinariumo vidų. Šalia tiktų suolelis, pavėsinė, kriokliukas arba tvenkinukas su įvairiais vandens augalais.

Alpinariumas - tai kraštovaizdžio kompozicija, įrengtas natūralus arba dirbtinis šlaitas, kuris derinamas su aplinkiniu kraštovaizdžiu. Alpinariumo pagrindas - kintantis kalnuotas reljefas ir įvairių rūšių akmenų, skirtingų spalvų deriniai. Alpinariumas suteikia neribotas galimybes kūrybiškumo pasireiškimui, konstrukcijų ir kompozicijų variantų yra begalė. Pradedant įrenginėti svarbu pasirinkti tinkamiausią variantą; šiuo atveju nereikia pamiršti, kad pagrindinė sėkmės paslaptis yra išlaikyti proporcingumą su supančiu kraštovaizdžiu.


Yra dviejų tipų alpinariumo planavimo būdai - gamtos-natūralus ir terasinis. Kurdami natūralių uolų alpinariumą, siekite harmonijos su kraštovaizdžiu, naudojant vietovės topografiją - kalvos šlaito, sienų, tarpeklį, ir t.t. Pagrindinis reikalavimas kuriant - maksimalus natūralumas. Alpinariumas turėtų būti bendra visumos dalis ir atitikti bendrą stilių, bei sklypo zonavimą. Jo pagrindinis privalumas yra - proporcingumas. Akmenys, išdėstyti sąmoningai natūraliai ir įspūdingai, natūraliai turi atrodyti bet kuriuo metų laiku.

Dominuojantis vaidmuo yra akmens, tačiau uolos - ne tik Alpinių augalų apdaila, bet ir svarbi jų aplinka, kurioje jie auginami. Jie pagerina dirvožemio drenažo ir pH savybes, suteikia šaknims drėgmės, sukuria vėsesnę aplinką tarp kaimyninių augalų ir dalinai apsaugą nuo vėjo. Pagrindinis privalumas alpinariumo akmens - natūralumas. Renkantis akmenis, rekomenduojama naudoti akmenis bent su vienu plokščiu šonu. Įkasti juos reikia taip, kad jie atrodytų augantys iš žemės.

Akmenų pasirinkimas alpinariume yra labai įvairus, čia gali būti ir marmuras, travertinas, granitas, smiltainis, kalkakmenis, coquina ir t.t. Svarbiausia nepamiršti atskirų rūšių akmens, o ir ne visos savybės tinka vienų arba kitų augalų kaimynystėje. Alpinariumo dirvožemis turi būti derlingas, bet ne labai - todėl, kad augalai neaugtų per greitai. Paprastai ruošiamas mišinys: durpių žemė, humusas (kompostas), smulkus žvyras ar akmenukai. Alpių Pristatymas - panašus gyvūnijos, atskleidžiantys neeilinę unikalus Alpių augmenija.

Alpiniai augalai - tai žolės ir krūmai, gyvenantys kalnuose, kur stiprūs vėjai pučia, dirvožemio yra menkai - tokiomis sąlygomis augalai yra priversti prisitvirtinti prie žemės ir likti krūminiai. Pasirinkus augalus yra būtina, kad jie derėtų prie atskirų akmenų ar grupių akmenų. Reikia atsižvelgti į augalų spalvas ir kaip jie atrodo įvairių rūšių akmenų fone. Taip pat svarbu pasirinkti, kad geriau sodinti rūšis, kurios pakaitomis viena kitai leistų dominuoti - tada alpinariumai žydi ištisus metus.


Sumedėjusių augalų kompozicija yra dominuojanti, todėl jų išdėstymą reikia labai kruopščiai apgalvoti. Ypač vertingi žemaūgiai spygliuočiai. Pagrindinis reikalavimas žolinių daugiamečių augalų - proporcingumas ir spalvinga lapija. Gėlių, žolių sodinimas seka po medelių ir krūmų sodinimo. Norint daugiau ryškių spalvų ir įspūdžių, reikia pasirinkti augalus su skirtingais lapais. Augalai parenkami atsižvelgiant į dydį ir proporcijas alpinariume. Alpinariume gali būti sodinami ne tik kalnų augalai, bet ir dirbtinai veisiami jų hibridai ir formos. Pasirenkant augalus turite stengtis sukurti kompoziciją, kuri atrodytų kaip natūrali gamtos dalis.

Kalnų augalus geriau sodinti viršutinėje dalyje, palaipsniui mažėjančia tvarka žemyn. Sausrai atsparių ir šviesą mėgstančių augalų daugiau sodinama viršuje, o apačioje tinka daugiau drėgmę, šešėlį mėgstantys augalai. Ir, pagaliau, po sodinimo, jums reikia palaistyti vandeniu ir nedidelio kiekio trąšų.

Rūpintis alpinariumu nėra labai sunku. Mes rekomenduojame dažnai laistyti, ypač per pirmąsias dienas po pasodinimo. Po augalų įsišaknijimo reikia purenti, kad dirvožemio paviršiuje nesudarytų pluta. Pagrindinis priešas - piktžolės, kurios turėtų būti nedelsiant pašalinamos.

Alpinariumas - gamtos grožio atspindys


Kategorija: Lauko gerbūvio darbai | Įdėjo: Admin (11.05.2014) Tinklalapis ,
Peržiūrų: 2129 | Reitingas: 5.0/1

Turite pasiūlymą, reklaminį straipsnį, pranešimą ar tiesiog norite reklamuoti savo produktą? Prisijunkite ir patalpinkite straipsnį patys. Taip paprasta dar nebuvo.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite skelbimu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.


Rekomenduojami skelbimai....
Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх