Pagrindinis » Straipsniai » Kosmoso paslaptys

Saturno palydove pastebėtas keistas objektas (Video)

Saturno palydove pastebėtas keistas objektas (Video)

Saturno palydove Titane JAV mokslininkai pastebėjo keistą geologinį objektą: nagrinėdami kosminio aparato „Cassini“ į Žemę atsiųstus radaro atvaizdus, Ligėjos jūroje (Ligeia Mare) jie pastebėjo ryškų objektą, kuris po kurio laiko išnyko.

 
 
 
 

Ligėjos jūra yra antroji pagal dydį skystų angliavandenilių jūra Titano paviršiuje. Kitose „Cassini“ radaro nuotraukose šio ryškaus objekto, panašaus į salą, jau nebuvo matyti. Mokslininkai jį praminė „Stebuklingąja sala“, sakoma Kornelio universiteto (JAV) pranešime.

Atradimas buvo pristatytas birželio 22 d. „Nature Geosciences“ numeryje. Pasak NASA atstovų, tai pirmasis dinamiškų geologinių procesų, vykstančių šiauriniame Titano pusrutulyje, stebėjimo atvejis. Pasak tyrėjų, pasirodžiusios ir išnykusios salos Ligėjos jūroje užfiksavimas patvirtina, kad skystas Titano paviršius nėra stabilus ir nekintantis. „Mes dar tiksliai nežinome, dėl kokių priežasčių susidarė ši „Stebuklingoji sala“, bet bandysime tai išsiaiškinti“, - teigia straipsnio autoriai.

Titanas yra didžiausias iš 62 žinomų Saturno palydovų. Jis labai primena mūsų Žemę, nors yra mažesnis: po tankia jo atmosfera, sudaryta daugiausia iš azoto ir metano, astronomai yra pastebėję kalnų, kopų, ežerų, upių ir jūrų. Tačiau vietoje vandens Titano upėmis teka skystas metanas ir etanas, o Titano jūros savo dydžiu yra panašios į Šiaurės Amerikos Didžiuosius ežerus.

Mokslininkai mano, kad nežinomas šviesus darinys Ligėjos jūroje gali būti dujų burbuliukų sankaupa, ledkalnis arba audros atvaizdas, nors audros ramiuose Titano vandenyse, manoma, yra beveik neįmanomos, nes čia praktiškai nėra vėjų. Tiesa, teigiama, kad jie galėtų kilti, jei oras šiame Titano regione atšiltų. Tyrėjų teigimu, orai čia šyla jau ketverius metus, o 2017 metais turėtų prasidėti vasara (metų laikai Titane keičiasi kas 7 Žemės metus).

Šis Ligėjos jūros regionas „Cassini“ buvo fotografuotas 2007, 2009 ir 2013 metais, sakoma pranešime. Mokslininkų skaičiavimais, vienoje nuotraukoje užfiksuotas nežinomas ryškus objektas turėjo būti apie 19 km ilgio ir 9 km pločio.

Saturno palydove pastebėtas keistas objektas (Video)


Kategorija: Kosmoso paslaptys | Įdėjo: Admin (26.06.2014) | Autorius: balsas.lt Tinklalapis
Peržiūrų: 878 | Raktažodžiai: Stop kadras, NASA, Titanas, Atradimai Visatoje, Įdomūs reiškiniai ir mokslinis poži | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Kreditai internetu. Greita pas...
skelbimai
Paskolos palankiomis sąlygomis...
skelbimai
Dažnai sergate? Lūžta nagai? S...
skelbimai
Vartu automatika 868500363 va...
skelbimai
Kaip senti sveikai, gyventi ak...
skelbimai
PALYDOVINE TELEVIZIJA...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх