Pagrindinis » Straipsniai » Civilizacijos paslaptys

Keistas ir stulbinantis Peru simbolių miestas

Keistas ir stulbinantis Peru simbolių miestas

Sacsayhuaman šventyklos griuvėsiai Andų kalnuose (Peru) stebina akmenų aukščiu. Tiesiog neįtikėtina, kaip senovės indėnai galėjo sukurti įspūdingą akmenų statinį, jei net šiuolaikinė technika vargiai gali pajudinti tokius luitus iš vietos. Iki šiol svarstoma, ar jie buvo antgamtiškų galių turintys milžinai ar turėjo kėlimo įrangą, nežinomą šių laikų žmonėms. Milžiniškų monolitų Peru yra keliolika, tačiau vienas iš jų ypatingesnis nei kiti.

Beveik 4 kilometrų aukštyje stūksantis gamtos ar žmogaus darbo istorinis paminklas šiaurinėje Kusko miesto dalyje nuo 1983 metų įtrauktas į „UNESCO“ paveldo sąrašą. Archeologinis parkas apima 3094 hektarų teritoriją. Joje yra virš 200 archeologinių vietovių. Iki šventyklos veda du keliai: vienas ilgesnis, kitas trumpesnis.

Ypatingo archeologų ir istorikų dėmesio nusipelnė įspūdingo dydžio ir nepaprastai kieto granito uoliena, kurioje išskaptuoti laiptai, kurie yra tarsi apsukti atvirkščiai (pažiūrėti galite PASPAUDĘ ČIA). Kaip paaiškinti neįprastą statinį? Ar įmanoma, kad prieš tūkstančius metų įvyko katastrofa ir apvertė jį kita puse?

Visos sunkiasvorės uolienos išskaptuotos, išpjaustytos, nupoliruotos ir kitaip apdirbtos. Tačiau vietovėje jos atrodo chaotiškai išsidėsčiusios ir apgadintos. Uolienos atrodo senos ir paveiktos erozijos, tačiau kai kurios jų dalys kruopščiai nupoliruotos, kad atrodo lygios kaip betonas, nors iš tiesų tai viena iš kiečiausių uolienų pasaulyje.

Tai, kad Peru iš tiesų kažkada gyveno didesni žmonės nei paprastai, liudija ir sostinės aukso muziejuje saugomos mumijos su autentiškais, auksiniais rūbais. Muziejuje eksponuojamos milžinų pirštinės, esą turėjo tikti asmenims, kurių pirštų ilgis siekė net 25 cm. Mumijų ūgis apie 3 metrus. Nėra patikimų įrodymų, kad iš tikrųjų gyveno tokie žmonės, nes nėra atlikta mokslinių tyrimų, kurie būtų išaiškinę, ar, pavyzdžiui, kaukolė buvo dirbtinai prailginta ar tokia buvo natūrali.

Jeigu tai ne titanų darbas, tai kieno? Galbūt milžiniškos uolienos buvo kokio nors kito statinio dalis, kuri, kilus katastrofai, buvo sunaikinta, taip pat ir apgadintos uolienų dalys. Akmenys vietovėje yra sudėti vienas prie vieno, taip, kad tarp jų negali nei žolė užželti ar tilpti kardo ašmenys. Statant šventyklą taip pat nebuvo naudojamas skiedinys, be kurio neįsivaizduojamos ir šiuolaikinės statybos. Be to, net ir šių dienų mūrininkui būtų sunki užduotis akmenis sudėti prie sudėtingų ir netaisyklingų paviršių.

Manoma, kad Sacsayhuaman šventyklą pastatė inkai, tačiau yra duomenų, kad vietovė galėjo egzistuoti dar prieš tai, kai šioje vietoje įsikūrė indėnų civilizacija. Žvelgiant į uolienas atrodo, kad šventykla taip ir nebuvo niekada baigta statyti. Kyla klausimas, jeigu šventyklą statė inkai, kodėl jie nebandė jos atstatyti po to, kai įvyko katastrofa? Panašiai galėjo nutikti ir su atvirkščiais laiptais. Galbūt kažkada jie buvo įprasti, vedantys į viršų, tačiau kažkokia galinga jėga uolieną apvertė atbulai.

Ir pats Kusko miestas, šalia kurio stūkso šventyklos griuvėsiai, kelia daug klausimų. Vien miesto pavadinimas reiškia „žemės bambą“. Iš paukščio skrydžio matyti, kad miestas išsidėstęs pumos forma. Pastarasis gyvūnas simbolizavo inkų dinastiją. „Pumos“ pilvą atitiko pagrindinė miesto aikštė, stuburą – per miestą tekanti upė, o kalva, ant kurios buvo garsioji šventykla atitiko laukinio gyvūno galvą. Trys Sacsayhuaman šventyklos sienos – tai pumos dantys.

Keistas ir stulbinantis Peru simbolių miestas


Kategorija: Civilizacijos paslaptys | Įdėjo: Admin (07.06.2014) | Autorius: Šaltinis: priekavos.lt
Peržiūrų: 851 | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Paskolos be užstato. Vartojimo...
skelbimai
Vartojimo paskola. Paskola int...
skelbimai
LIETUVA- ANGLIJA- LIETUVA Kiek...
skelbimai
Kaip pagerinti ATMINTĮ?...
skelbimai
Turite antsvori? Netelpate į s...
skelbimai
PALYDOVINE TELEVIZIJA...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх