Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » »

Senmergė – šių dienų realija ar senovės liekana?

Dar ne taip seniai 25-erių metų sulaukusi ir niekada nebuvusi ištekėjusi mergina laikyta senmerge. Nuo tokių metų mergina galėjo tikėtis ištekėti nebent už našlio, dažnai kur kas vyresnio. Dabar 25-erių metų moters neapsiverčia liežuvis vadinti senmerge, tačiau stereotipai nėra visiškai išnykę…

Galima dažnai išgirsti, kad apie nesusituokusias moteris kalbama su užuojauta, tarsi jų niekam nereikėjo. Jos dažnai pašiepiamos dėl to, kad nežino, kas yra santuokinis gyvenimas ir dėl seksualinių santykių trūkumo. Ši moteris neretai vaizduojama kaip sena ir bjauri ragana. Laimei, laikai pasikeitė.

Žmonės tuokiasi pirmą kartą vis vėlesniame amžiuje. Vyrai dažniausiai po 30 metų, nes visų pirma nori padaryti karjerą. Moterys taip pat neskuba ir siekia įgyti geresnį išsilavinimą, susirasti pelningesnį darbą. Vakarų pasaulyje stebimos vyresnių žmonių santuokų tendencijos vejasi ir Lietuvą.

Šiandien moterys gali niekieno nesmerkiamos turėti meilužių, susipažinti su skirtingais vyrais. Nėra jokio reikalo skubinti santuoką. Žinoma, yra ir tokių, kurie nori įsipareigojimų, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali. Kartais priežastis niekada netekėti būna labai stipri neigiama nuomonė apie priešingos lyties atstovus. Dėlto dažnai kalta tos moters motina, kuri visą gyvenimą tvirtino, kad gerų vyrų nėra ir joks vyras moters negali padaryti laimingos.

Aukšta savigarba – dar viena senmergystės ir vienišumo priežastis. Tokia moteris renkasi labai ilgai, nė vienas sutiktas vyras neatitinka jos kriterijų. Metai bėga, gerbėjų gretos mažėja, o tikimybė likti vienai didėja. Tokia senmergė neatrodo kaip kukli moterėlė, o yra graži ir įspūdinga moteris.

Žema savigarba, įvairūs kompleksai ir vyrų baimė – dar viena priežastis, kodėl moterys lieka netekėjusios. Šias moteris vyrai praeityje buvo labai įskaudinę ar nuvylę. Šioje situacijoje gali padėti psichologo konsultacija arba labai kantrus ir mylintis vyras.

Moterys, kurios tikisi idealių santykių, taip pat dažniausiai lieka vienos. Ji laukia princo ant balto žirgo, kuris neegzistuoja. Visi žmonės turi trūkumų, todėl jai nuolatos tenka nusivilti.

Atsakomybės baimė gali lemti moters pasirinkimą būti vienai. Tokios merginos paprastai būna labai išlepintos nuo vaikystės, jos nemoka tvarkyti namų ūkio, nėra pratusios priimti svarbius sprendimus. Ji nepasiruošusi būti atsakinga už poros santykius, vaikų auginimą. Tokiai moteriai net naminis gyvūnėlis būtų našta, nes juo reikia rūpintis.

Nesvarbu, kokia vienatvės priežastis, viską galima išspręsti. Gali prireikti psichologo pagalbos, tačiau svarbiausia – keisti požiūrį į pasaulį.

Теги
Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar