- 0.0 Reitingas
- 2542 Peržiūrosа
Šį kartą javų laukuose nauji rėžiniai atsirado Bavarijoje, Raistingo miestelyje prie Amerio ežero. Jaunatviškas pokštas, pasėlių anomalija ar vis dėlto ateivių iš kitų galaktikų darbas?
Tūkstančiai javų ratų gerbėjų, susirinkusių Raistinge praėjusį savaitgalį, buvo įsitikinę, kad piešinys javų lauke – nežemiškos kilmės. Ir jo vieta esą parinkta neatsitiktinai.“. Mat javų ratai netikėtai atsirado visai šalia palydovinės stoties, kurią Vokietijos paštas pastatė Raistinge dar 1964 metais.
Ilgus metus ji priklausė Vokietijos telekomui, o 2006 metais buvo parduota amerikiečių bendrovei „Emerging Markets Communications Inc.“ (EMC). Tačiau vokiečiai klausia, ką gi tie ateiviai iš nežemiškų civilizacijų norėjo pasakyti?
Fenomeną užplūdo lankytojai
Pirmieji javų ratą pamatė oreiviai, skrisdami virš lauko. 75 metrų skersmens taisyklingas skritulys, kurio viduje išguldytais kviečiais išraižytos 3 mažesnės apskritimo formos figūros, patraukė dėmesį savo tobulumu.
Iš pradžių apsilankyti Raistinge sugalvojo vos keli žmonės, tačiau netrukus žinia apie paslaptingą reiškinį paplito interneto forumuose, ir į kaimą ėmė plūsti norintys pažiūrėti javų ratų. Praėjusį ketvirtadienį leidžiantis saulei žmonių jau buvo 200, o penktadienį ūkininkai užtvėrė privažiavimą prie lauko.
Lauko keliukai kaipmat buvo apstatyti automobiliais – sprendžiant pagal numerius, iš Acheno, Oldenburgo, Berlyno ir net iš Šveicarijos. „Žmonės dainavo, šoko, grojo gitara, mojavo švytuoklėmis, o vėliau įsitaisė miegoti tiesiog javų lauke“, – pasakojo viena ne itin patenkinta kaimo gyventoja.
Eini į lauką? Nusiauk batus
Ūkininkas Christophas Huttneris, kuriam priklauso kviečių laukas, lankytojais taip pat nesidžiaugė: ant didžiulio traktoriaus pasisodinęs sūnų jis skubėjo dirbti savo darbų, vis keiksnodamas nelauktų svečių invaziją. Ne ateivių, o tiesiog pernelyg smalsių žmonių. Apie pietus jam neliko nieko kito, kaip pasistatyti prie lauko skėtį nuo saulės ir staliuką, o ant jo – metalinę dėžutę. Taip ūkininkas tikėjosi suvaldyti neprašytus lankytojus ir bent iš dalies padengti padarytą žalą. O ji tikra ir didesnė nei „ateivių“ paliktos žymės.
Kai prieš dvejus metus Andechso miestelio apylinkėse atsirado javų ratas, šimtai ufonautų gerbėjų kaip reikiant ištrypė lauką. Jį nupjauti ūkininkui teko prašyti net policijos pagalbos. Padaryta žala buvo įvertinta 1,8 tūkst. eurų.
Tiesa, Raistingo javų lauko lankytojai taikūs. Tai noromis nenoromis pripažino ir pats Ch.Huttneris. „Žmonės elgiasi labai padoriai ir netgi nusiauna batus eidami į kviečių lauką – iki šiol padaryta žala sieks gal porą šimtų eurų“, – numojo ranka ūkininkas.
Kito pasaulio ženklas?
Javų rato lankytojai visi kaip vienas įsitikinę, kad ornamentai – ypatingi laiko ženklai, pranešimai žmonijai iš aukščiau, gerai nusiteikusių visatos ar kito pasaulio atstovų.
„Tie ratai padaryti technologija, kurios mes dar nesame įvaldę, o tie, kurie juos sukūrė, nori mums pranešti: mes čia, mes jus mylime“, – tvirtino moteris, atvykusi iš Miuncheno.
Net, rodos, pragmatiškai mąstantis Raistingo gyventojas teigė pajutęs javų rato centre keistus virpesius, o jo mobilusis telefonas staiga išsijungė ir kurį laiką liko be gyvybės ženklų. Be to, ar gali būti atsitiktinumas, kad javų ratas atsirado visai šalia palydovinės stoties, kuri 1969 metais tiesiogiai transliavo Europos televizijų žiūrovams amerikiečių nusileidimą Mėnulyje?
Racionaliai paaiškinti, kaip atsirado ornamentai, bando tik pats ūkininkas. Jo manymu, tai galėtų būti studentų darbas. Pažvelgus iš arčiau matyti, kad javų rato šiaudai suguldyti pora centimetrų virš žemės paviršiaus, lyg suplūkti. O gal jie pervažiuoti sunkiu prietaisu?
„Taip suplūkti javus paprastu traktoriumi labai sunku – kad ir kas čia važinėjo, padarė tai puikiai: nematyti jokių vėžių, apskritai jokių pėdsakų“, – kraipė galvą ūkininkas.
Ch.Huttneris dar nežino, ar kitą savaitę jis jau bandys nuimti derlių, ar dar luktelės ir leis lankytojams pasigrožėti menišku piešiniu javų lauke. Policijos kviesti jis nesiruošia.
Daugiausia žymių – Anglijoje
Javų ratai – reiškinys, žinomas ne tik Vokietijoje. Daugiausia jų atsiranda Jungtinėje Karalystėje, kur pirmieji javų ratai buvo aprašyti devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Toje šalyje kiekvieną vasarą atsiranda po maždaug 100 tokių piešinių.
Nematomi menininkai labiausiai mėgsta Pietų Angliją, netoli senų šventųjų vietų: javų ratų yra buvę prie Stounhendžo, ant Aveburio bei Silburio kalvų ir kitose žinomose stipresnės energijos zonose. Dažniausiai ornamentai javuose randami ryte. Visi juos matę tvirtina, kad iš vakaro laukuose nebuvo nė žymės.
Įvairios teorijos ir bandymai paaiškinti javų ratų atsiradimą iki šiol liko be įtikinamų rezultatų. Daugeliui javų ratų gerbėjų jokių mokslinių paaiškinimų ir nereikia: tikėjimas, kad tai – ateivių pranešimas Žemės gyventojams, yra stipresnis.
Mokslininkų gretose iš pradžių dominavo požiūris, kad tai vėjo ar vandens magnetizmas, bet ilgainiui buvo nuspręsta, kad gamtos reiškiniams nebūdingas toks sudėtingas dizainas. Tiesa, mintį apie ufonautus mokslininkai veja šalin. Mokslininkai mėgino tyrinėti augalijos pavyzdžius, paimtus tiesiai iš ornamentų laukuose (dažniausiai tai kviečiai, rugiai, rapsai ir kitos kultūros).
JAV biofizikas Williamas Levengoodas tvirtina nustatęs mikrobangų ar elektromagnetizmo poveikį augalams ir mano, kad tai – ornamentų kūrimo proceso pasekmė. Vis dėlto sugauti talentingų pokštininkų iki šiol nepavyko, o užmegzti ryšį pasisekė tiktai su dviem iš jų. Nes jie taip norėjo.
Pokštininką išdavė žmona
Aštuntajame dešimtmetyje meteorologas iš Kanados Terrence’as Meadenas paskelbė naują teoriją: esą javus prie žemės lenkia stiprios oro srovės tarp kalvų. Britų menininkai Dougas Boweris ir Dave’as Chorley nusprendė jam parodyti, kad javų ratai nėra gamtos reiškinys. Jie ėmė kurti vis sudėtingesnius javų ratus, o meteorologas atsakė vis moksliškesnėmis teorijomis.
Menininkus išdavė D.Bowerio žmona, sunerimusi, kad vyras dingsta naktimis, o sąskaitos už benziną vis didėja. 1991 metais viešai prisipažinę, kad papokštavo, menininkai ilgam nutildė ne tik T.Meadeną. Prisimindami šį atvejį, mokslininkai dar ir dabar vengia imtis javų ratų temos, nors dažnam norėtųsi sužinoti, kaip galima formuoti piešinius laukuose.
Naudoja naujas technologijas
„Klausimas, kaip tokius ratus suformuoti, yra moksliškas“, – įsitikinęs Oregono universiteto (JAV) fizikos ir menų profesorius Richardas Tayloras. Mokslininkas neabejoja, kad ornamentų laukuose autoriai savo įmantraus dizaino pokštus krečia naudodami pažangias technologijas – pradedant mikrobangine spinduliuote, baigiant GPS navigacine sistema.
Tarkim, tokiems grafikos darbams kurti tereikia javų lauko ir magnetrono. Bet kaip javus išguldyti ratais? „Jei ornamentus daryčiau aš, pirmiausia sėsčiau prie kompiuterio ir dizaino programa susiprojektuočiau būsimo piešinio modelį“, – pasakojo R.Tayloras. Vėliau mokslininkas piešinio matmenis perkeltų į ekraną su GPS koordinatėmis.
Toliau teliktų su GPS navigacijos imtuvu nukakti į pasirinktą lauką ir jame, orientuojantis pagal GPS rodmenis, apsibrėžti piešinio siluetą. Jei piešinio taškus reikėtų sujungti idealiai tiesiomis linijomis, jis naudotų lazerio spindulį.
Greičiausiai panašius metodus naudojo bendrovės, javų ratais išradingai reklamavusios savo gaminius: medikamentus nuo alerginės slogos, automobilius „Rover“, interneto naršyklę „Firefox“ ir gėrimą „Bacardi“.
Įpusėjus vasarai Vokietijos javų laukuose tradiciškai atsiranda paslaptingų ornamentų – vadinamųjų javų ratų. Kokia jų kilmė? Veniems viskas aišku – išraižė žmonės. Bet tebėra ir tikinčių ateivių darbu.