Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Каталог статей » Natūralioji medicina, vaistinėlė

XIX amžiaus eliksyro paslaptis atskleista

  • 0.0 Reitingas
  • 2093 Peržiūrosа

Nuo senų laikų žmonės norėjo išlikti jauni ir sveiki, rasti stebuklingą gyvybės eliksyrą. Tačiau alchemikai, užsidarę savo laboratorijose, vietoj to, kad atrastų amžinos jaunystės paslaptį, padarė daug kitų, žmonijai svarbių atradimų, pavyzdžiui, atrado paraką ir fejerverkus. Vis dėlto jie buvo sukūrę ypatingo gėrimo receptą, kurio istorikai ilgą laiką ieškojo.

Amerikos Archeologijos institutas pranešė, kad šių metų birželio mėnesį mokslininkai atrado XIX amžiaus ilgaamžiškumo eliksyro buteliuką ir jo receptą. Relikviją archeologai rado kasinėjimų vietoje, po viešbučio pamatais Manheteno rajone, Boverio gatvėje. 

Radinys – tai mažytis, žalio stiklo buteliukas, kuriame kažkada buvo saugomas garsusis gyvybės eliksyras, rašo dnainfo.com.

Buteliukas rastas slaptame sandėlyje tarp 150 metų svaigiųjų gėrimų butelių. Slaptavietė rasta po kadaise buvusiu vadinamuoju vokišku alaus sodu (tai didžiulė aludė po atviru dangumi, klientams siūlanti alaus ir kitų rūšių alkoholinių gėrimų su greitai paruošiamais užkandžiais). Radinys sužadino mokslininkų smalsumą, todėl jie pasiryžo žūtbūt rasti originalų eliksyro receptą ir pabandyti jį pasigaminti patys. Tikriausiai ne vienam maga paragauti ir sužinoti, koks to gyvybės eliksyro skonis.

Išstudijavę XIX amžiaus vokiečių medicinos vadovą, pastebėjo, kad eliksyrą sudarė šiandien žolininkų naudojamos sudėtinės dalys: priešuždegiminių savybių turintis alavijas bei virškinimo sistemos veiklą gerinančios gencijonų šaknys. Didžiąją eliksyro dalį sudarė alkoholis.

XIX amžiaus baruose buvo įprasta be įprastų gėrimų prekiauti užpiltinėmis nuo visų ligų. Trauktinės su panašiais ingredientais naudojamos ir šiais laikais kokteiliuose ir homeopatiniuose vaistuose.

Buvo atrasti du senoviniai receptai ilgam gyvenimui, tačiau mokslininkai nėra tikri, kokiomis dozėmis reikėtų gerti eliksyrą. Žinoma tik tai, kad buteliukai, į kuriuos būdavo supilstomas gyvybės eliksyras, buvo maždaug 30 ml talpos.

Ilgaamžiškumo eliksyras

  • 13 g alavijų
  • 2,3 g rabarbarų
  • 2,3 g gencijonų šaknų
  • 2,3 g geltonosios ciberžolės
  • 2,3 g ispaniško šafrano
  • 120 ml vandens
  • 350 ml gryno alkoholio

Gaminimas

Išspausti alavijų sultis. Sutrinti rabarbarą, gencijonų šaknis, ciberžolę ir šafraną ir sumaišyti su alavijų sultimis, vandeniu bei alkoholiu. Mišinį laikyti tamsioje, vėsioje vietoje tris dienas ir dažnai suplakti. Paskui perkošti per marlę ir supilstyti į mažus buteliukus.

Gyvybės eliksyro receptus žmonės kuria ir XXI amžiuje. 2012 metų pasaulį apskriejo žinia, kad mokslininkai Kazachstane sukūrė neva ypatingų galių turintį gėrimą, kurio pagrindą sudaro jogurtas. Jį kazachai pavadino „Nar“, o tai reiškia „maistas“. Eliksyrą ragavo nedidelė grupelė įtakingų asmenų, tačiau prekybos vietose jis nepasirodė. Beje, pasaulio žiniasklaida neturi duomenų, ar kazachų eliksyras iš tikrųjų turėjo stebuklingą poveikį ar tiesiog papildė mitybą vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis.

Kalifornijos mokslininkai gyvybės eliksyrą atrado kirmėlėse esančiame „pha-4“ genuose. Panašūs genai yra ir žmogaus organizme.