Pagrindinis » Straipsniai » Kosmoso paslaptys

Mokslininkai pateikė svarių įrodymų, kad Mėnulis susiformavo po susidūrimo su milžiniška planeta

Mokslininkai pateikė svarių įrodymų, kad Mėnulis susiformavo po susidūrimo su milžiniška planeta

Nauja Mėnulio uolienų analizė pateikė dar įrodymų, kad Žemės palydovas atsirado susidūrus paslaptingai planetai Tėjai ir Žemei, kol ši buvo ankstyvoje vystymosi stadijoje, rašo space.com.

Manoma, kad Žemė susiformavo prieš 4,5 mlrd. metų ir netrukus po to – Mėnulis. Vyraujanti Mėnulio kilmės hipotezė (Giant Impact Hypothesis) skelbia, kad Mėnulis susidarė iš nuolaužų susidūrus dviems protoplanetoms – besiformuojančiai Žemei ir uolingam Marso dydžio objektui – planetai Tėjai.

„Palyginus su mūsų Mėlynąja planeta Žeme, Mėnulis sausas kaip kaulai. Jei tiksliau, kauluose yra daugiau vandens nei Mėnulyje“, – sako D.Herwartzas

„Vyraujanti hipotezė paaiškina daugelį Mėnulio susiformavimo aspektų“, – sako tyrimo autorius Danielis Herwartzas, izotopų geochemikas Getingeno universitete Vokietijoje.

Pavyzdžiui, tokia hipotezė padeda atsakyti į klausimą, kodėl Mėnulyje yra mažai greitai išgaruojančių medžiagų, tokių kaip vanduo. Mat šios lakiosios medžiagos greit išgaravo po sprogimo.

„Vis pasirodantys pranešimai apie Mėnulyje atrastą nedidelį kiekį vandens nenuginčija šių įrodymų, – sako D.Herwartzas. – Palyginus su mūsų Mėlynąja planeta Žeme, Mėnulis sausas kaip kaulai. Jei tiksliau, kauluose yra daugiau vandens nei Mėnulyje.“

Tačiau dalis mokslininkų Mėnulio susiformavimo hipoteze abejojo dėl cheminės Mėnulio sudėties. Problema tame, kad dauguma Saulės sistemos planetų turi unikalią cheminę sudėtį, ją turėtų turėti Žemė ir Mėnulis. O lyginant cheminius elementus, vadinamus izotopais, Žemė ir Mėnulis buvo labai panašūs. „Tai mums buvo neįminta mįslė“, – sako D.Herwartzas.

Tačiau visai neseniai mokslininkas ir jo komanda rado skirtumų tarp Žemės ir Mėnulio izotopų.

Mokslininkai matavo skirtingų deguonies izotopų rodiklius – 16 O, kuris savo branduolyje turi 8 neutronus, ir 17 O, kuris turi 9.

Iki šio tyrimo ankstesnės mokslininkų grupės tyrinėdavo mėnulio uolienas, kurios atskilo nuo Mėnulio ir į Žemę atskriejo kartu su meteoritais. Tačiau šie mėginiai buvo užteršti deguonies izotopų vandenyje iš Žemės.

O D.Herwartzas su kolegomis analizavo Mėnulio nuolaužas, kurios buvo atgabentos iš „Apollo“ misijų. Jie nustatė, kad Mėnulį sudaro 40 proc. Tėjos. Iki šiol manyta, kad Mėnulio sandaroje buvo 70 proc. Tėjos. 

Mokslininkai pateikė svarių įrodymų, kad Mėnulis susiformavo po susidūrimo su milžiniška planeta


Kategorija: Kosmoso paslaptys | Įdėjo: Admin (07.06.2014) | Autorius: 15min.lt Tinklalapis
Peržiūrų: 805 | Raktažodžiai: Mėnulis, Kosmosas, Meteoritas, žemė | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Greitieji kreditai. Paskolos i...
skelbimai
BMW 5 xDrive nuoma
skelbimai
860311077-IESKAU-ANTROS-PUSES...
skelbimai
PIENO PROTEINAS - baltyminis S...
skelbimai
Greitas kreditas. Paskolos kre...
skelbimai
Šiltiname EKOVATA šlapiu ir sa...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх