Pagrindinis » Straipsniai » Futuristika

Ateities būsto variantas: „burbulai“ po vandeniu

Ateities būsto variantas: „burbulai“ po vandeniu

Žmonių skaičiui persiritus 7 milijardų ir ribą ir populiacijų kreivėms stiebiantis viršun vis statesniu kampu, kyla visai logiškas klausimas – o kur ateityje gyvensime? Na, ne po 10-mečio, tačiau, pavyzdžiui, po dar 100 metų?

Planai kraustytis į Mėnulį kol kas neatrodo realistiški – ten pilka, šalta, tektų atsigabenti ne tik energijos šaltinius, bet ir vandens.

Svajonė - išvysti realybėje

O kaip apie gyvenimą – po vandeniu? Tiesą sakant, vienas britų dizaineris visai rimtai suprojektavo gyvenvietę po vandeniu ir dėsto, kuo ji bus patogi ateities gyventojams. Apie tai rašo portalai inhabitat.com ir dailymail.co.uk

Phil Pauley, suprojektavęs didžiulę konstrukciją, pavadintą „Sub-biosfera 2”, sako, kad toks povandeninis ir energetiškai savarankiškas miestas tiktų „akvanautams, turizmui, vandenynų gyvūnijos mokslininkams ir ilgalaikiam žmonių, gyvūnų bei augalų gyvenimui.“

Šis projektas sudarytas iš 8 biomų (savotiškų darinių, kuriose egzistuoja ir flora, ir fauna), kurie visi kartu ištęsia statinio ilgį iki 340 metrų. Statinio centras iškyla apie 120 metrų virš vandens lygio.

P. Pauley sako, kad bene 20 metų svajojo apie tokio statinio sukūrimą ir labai tikisi, jog per savo gyvenimą dar išvys jį realybėje.

 

Sub-biosfera 2
©Phil Pauley

Centrinis ir visos sistemos palaikymui skirtas biomas tiekia kitiems „gyvenamiesiems“ biomams (stiklo rutuliams) šviežią orą, elektrą, vandenį, maistą ir apsaugo nuo atmosferos slėgio svyravimų.

Kiekvienas biomas būtų suskirstytas į 20 aukštų, 10 iš jų būtų išnirę virš vandens ir 10 glūdėtų po vandeniu.

Tokioje konstrukcijoje vienu metu galėtų gyventi 100 žmonių, joje būtų auginami ir maisto produktai, nereikėtų iš išorės prijungti vandens šaltinio. Kitaip tariant, struktūra turėtų funkcionuoti be jokios pagalbos iš išorės.

Pats P. Pauley sako nesąs fanatikas, todėl nesistengs parduoti projekto statybų ar architektų bendrovėms. Jis tiesiog palauks, kol žmonės patys „prieis“ iki idėjos, kad po vandeniu gyventi yra visai smagu ir įdomu. „Štai tada apie mano idėją bus kalbama“, - sako dizaineris.

Šiuo metu P. Pauley siekia žemiškesnių tikslų – ieško leidėjo savo parašytai fantastinei trilogijai, kurios veiksmas vyksta būtent tokioje po vandeniu įsikūrusioje konstrukcijoje.

Ateities būsto variantas: „burbulai“ po vandeniu


Kategorija: Futuristika | Įdėjo: Admin (12.04.2014) Tinklalapis
Peržiūrų: 791 | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Prekyba blokeliais gera kaina...
skelbimai
Šilumos siurblys FTX20KV, bei ...
skelbimai
Kaip pagerinti ATMINTĮ?...
skelbimai
Krovinių pervežimo paslaugos...
skelbimai
LIETUVA- ANGLIJA- LIETUVA Kiek...
skelbimai
Paskolos be užstato. Greitieji...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх