Pagrindinis » Straipsniai » Natūralioji medicina, vaistinėlė

Selenas mityboje

Selenas mityboje

Selenas yra vienas svarbiausių mikroelementų. Tai reiškia, kad šio mineralo būtina gauti su maistu. Nedidelis seleno kiekis yra nepaprastai naudingas žmogaus organizmui.

Vienai maistinei medžiagai – selenui – teikiama daug vilčių kovoje su vėžiu, nevaisingumu, demencija, sumažėjusia skydliaukės funkcija ir AIDS. 1996 metais buvo paviešintas mokslinis tyrimas, kuriame pateikti įrodymai, kad selenas gali per pusę sumažinti mirties nuo kai kurių vėžio formų atvejų.

Nors seleno gyvybinėms funkcijoms reikia tik labai mažais kiekiais, tačiau jis yra labai svarbus sveikam organizmui. Mikroelementas yra labai stiprus antioksidantas, padedantis nukenksminti laisvuosius radikalus. Be to, selenas stimuliuoja imuninę sistemą, todėl gali sunaikinti ankstyvuosius navikus. Nuo septintojo dešimtmečio pastebėta, kad asmenys, kurie nesuvartodavo pakankamai seleno, pateko į didžiausios rizikos mirti nuo vėžio grupę.

Selenas gali padėti ir nuo kitos labai pavojingos ligos – AIDS. Asmenys, kurių organizme buvo labai žemas šio mikroelemento lygis, buvo net 20 procentų labiau linkę mirti nuo šios ligos.

Selenas teigiamai veikia reprodukcinę sistemą. Ilgą laiką selenas naudojamas, siekiant sumažinti persileidimų riziką. Pastebėta, kad moterų, kurios turi polinkį į persileidimus, organizme yra sumažėjęs seleno kiekis. Vyrų lytinę sistemą taip pat veikia šis mineralas. Vieno tyrimo metu nustatyta, kad pagerėjo vaisingumas tų vyrų, kurių spermos kokybė prasta, įtraukus į mitybą seleno papildus.

Mineralas taip pat labai svarbus normaliai skydliaukės hormonų veiklai. Jis gali padėti tiems, kuriems sumažėjusi skydliaukės funkcija ir tiems, kurie vartoją tiroksiną (vaistą, skirtą gydyti šį sutrikimą).

Selenas taip pat dalyvauja smegenų cheminių medžiagų (neurotransmiterių) gamyboje, todėl seleno sumažėjamas siejamas su silpnaprotyste ir kitais senatviniais smegenų veiklos sutrikimais.

Yra nemažai maisto produktų, kuriuose gausu šio mikroelemento. Augalinis maistas, pavyzdžiui, daržovės, yra dažniausiai vartojamas seleno šaltinis. Tačiau seleno kiekis augaluose priklauso nuo to, kokioje dirvoje jie buvo auginami. Daugiausiai jo inkstuose ir braziliškuose riešutuose. Taip pat daug seleno kiaukutiniuose vėžiagyviuose, žuvyse, kepenyse, raudonoje mėsoje, paukštienoje, česnakuose ir kviečių branduoliuose, alaus mielėse. Tačiau, jei nustatytas seleno trūkumas, neužteks vien papildyti kasdienės mitybos šiais produktais. Seleno papildai dažniausiai parduodami kartu su kitais antioksidantais, pavyzdžiui, vitaminais A, C ir E. Paprastai per dieną rekomenduojama suvartoti 100 – 200 mg seleno, jei yra mikroelemento trūkumas. Normaliomis sąlygomis seleno rekomenduojama suvartoti:

 

Kūdikiams:

  • 0 – 6 mėnesių: 15 mg per dieną
  • 7 – 12 mėnesių: 20 mg per dieną

Vaikams:

  • 1 – 3 metai – 20 mg per dieną
  • 4 – 8 metai – 30 mg per dieną
  • 9 – 13 metai – 40 mg per dieną

Paaugliams ir suaugusiems:

  • 14 metų ir vyresni – 55 mg per dieną

 

Jeigu seleno kiekis organizme viršija normą galima susirgti selenoze, kurios požymiai: plaukų slinkimas, nagų problemos, pykinimas, dirglumas, nuovargis, nestiprūs nervų sistemos pažeidimai. Kita vertus, apsinuodijimas selenu Lietuvoje yra labai retas reiškinys. Sergant kai kuriomis žarnyno ligomis, pavyzdžiui Krono liga, sutrinka gyvybiškai svarbių mineralų, tarp jų seleno, įsisavinimas.

Selenas mityboje


Kategorija: Natūralioji medicina, vaistinėlė | Įdėjo: Admin (25.05.2014) | Autorius: Šaltinis: priekavos.lt
Peržiūrų: 939 | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Kondicionieriai, šilumos siurb...
skelbimai
Rašomasis stalas
skelbimai
Jei skauda GERKLĘ, KOSĖJAT, PE...
skelbimai
Dažome remontuojame butus....
skelbimai
Paskolos internetu. Greitieji ...
skelbimai
Kreditai internetu. Greita pas...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх