Pagrindinis » Straipsniai » Kosmoso paslaptys

Zondas Marse pastebėjo naujai susidariusių kraterių masyvą, kurio anksčiau ten nebuvo (Video)

Zondas Marse pastebėjo naujai susidariusių kraterių masyvą, kurio anksčiau ten nebuvo (Video)

NASA zondas "Mars Reconnaissance Orbiter" (MRO) Raudonosios planetos paviršiuje pastebėjo didžiulį naujų kraterių spiečių. Astronomai tvirtina, jog jo pakraštyje esantis didysis masyvo krateris šiuo metu – didžiausias tokio tipo krateris Saulės sistemoje, informuoja "Space.com".

Didžiojo kraterio šiame spiečiuje skersmuo – 49 metrai. Tai yra didžiausias naujas smūginis krateris Saulės sistemoje. NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos specialistas Bruce'as Cantoras kraterį atrado, naudodamasis Marso spalvine programa: jis Marso paviršiuje pastebėjo didelę tamsią dėmę. Tyrėjui pasirodė, kad jos iki tol ten nebuvo. Peržiūrėjęs aibę senesnių nuotraukų, B. Cantoras priėjo išvados, kad 2012 m. kovo 27 d. šios dėmės Marso paviršiuje dar nebuvo, o 2012 m. kovo 28 d. ji jau matoma.

Mokslininkas pamanė, kad dėmė yra ne kas kita, o krateris, Marso paviršiuje atsivėręs po smūginio sprogimo. Didelės rezoliucijos nuotraukos atskleidė, kad tamsiosios dėmės vietoje yra du krateriai, kurių ankstesnėse nuotraukose nebuvo matyti. Tuo galėsite įsitikinti vaizdo siužete.

Didesnės rezoliucijos kamera "HiRise" darytuose kadruose matyti, kad aplink du didžiuosius smūginius kraterius pribarstyta daug mažesnių. Manoma, kad visus juos paliko į Marso paviršių pataikęs asteroidas, kuris, ko gero, prieš paleisdamas žemę subyrėjo į dvi stambias ir apie dešimt smulkesnių dalių.

"HiRise" kamera darytos nuotraukos atskleidžia, kad šioje kraterių prieigose gausu nuošliaužų. Ko gero, kaip tik jos ir yra tų nuotraukose pastebėtų Marso paviršiaus patamsėjimų priežastis. Nuošliaužas galėjo sukelti maždaug automobilio dydžio asteroido sprogimo sukeltos smūginės bangos. Panašaus kalibro asteroidas sprogo pernai virš Čeliabinsko.

Iš viso aplink Marsą skriejantys zondai yra atradę apie 400 naujų kraterių (tokių, kurių nebuvo matyti ankstesnėse nuotraukose). Vis dėlto šis krateris yra ne tik didžiausias iš ką tik atsiradusių. Jis atrastas praėjus labai nedaug laiko po jo atsiradimo – ne daugiau nei parai.

Zondas Marse pastebėjo naujai susidariusių kraterių masyvą, kurio anksčiau ten nebuvo (Video)


Kategorija: Kosmoso paslaptys | Įdėjo: Admin (26.05.2014) | Autorius: technologijos.lt Tinklalapis
Peržiūrų: 891 | Raktažodžiai: Susidūrimai su kometomis ir asteroi, Marso krateriai | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Siūlo paskolas tarp individų r...
skelbimai
Smėliavimo sistema „NikoBlaste...
skelbimai
Greitas kreditas. Paskolos kre...
skelbimai
Išvažiuojamieji Banketai‎, Fur...
skelbimai
Egzotinis Masažas Vyrams! (Vyr...
skelbimai
BMW 5 xDrive nuoma

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх