Pagrindinis » Straipsniai » Kosmoso paslaptys

Unikali komoso misija tęsiasi be nesklandumų: „Rosetta“ jau vejasi savo „grobį“ (Video)

Unikali komoso misija tęsiasi be nesklandumų: „Rosetta“ jau vejasi savo „grobį“ (Video)

Zondas, pasiųstas iš Žemės, turės atlikti tai, ko dar niekuomet nebuvo daryta – skrieti orbita apie kometą ir net nusileisti ant jos paviršiaus.

Šiuo metu Europos kosmoso agentūros (European Space Agency, ESA) zondas „Rosetta“ skrieja link Čiurumovo-Gerasimenkos kometos 67P. Jo misija - ištirti kometą iš arti, tuo metu, kai ji transformuojasi iš tolimajame kosmose sušalusio ledo ir uolienų grynuolio į Saulės įšildytą dinamišką dujomis ir dulkėmis besispjaudančių geizerių pilną kosmoso kūną su besidriekiančia uodega.

Kometa 67P jau atgyja, ir yra aktyvesnė, nei tikėtasi.

Zondas „Rosetta“, paleista 2004 metais, pastaruosius keletą metų praleido „miego“ būsenoje, kai, taupant energiją, veikė vos keli prietaisai. Šių metų sausio mėnesį zondas sėkmingai atgijo ir pasuko savo kameras į kometą. Pradžioje ji atrodė kaip tolimas taškelis, kad tai kometa, išdavė tik jos trajektorija.

Tačiau gegužės 4 dieną aplink branduolį pasirodė šviesus debesis.

Tiek NASA, tiek ir ESA yra siuntusi nemažai zondų tirti kometas. Keli jų aplankė Halio kometą 1980-aisiais, o 2004-aisiais įvyko garsi NASA "žvaigždžių dulkių“ (Stardust) misija, kuomet zondas perskrido per Vaildo (Wild) kometos uodegą ir po dviejų metų gražino jos mėginius į Žemę.

„Deep Impact“ zondas 2005 metais paleido sviedinį į Templo (Tempel) kometos branduolį ir ištyrė pakilusių dulkių sudėtį.

Tačiau iš „Rosettos“ tikimasi daug daugiau.

Ji skries apie Čiurumovo-Gerasimenkos kometą net 17 mėnesių ir stebės kometos vystymąsi jai artėjant prie Saulės ir tolstant nuo jos.

Tačiau tikriausiai labiausiai jaudinantis misijos momentas ateis lapkritį, kai zondas paleis aparatą „Filai“ (Philae), kuris prisitvirtins prie kometos paviršiaus ir ims jį tyrinėti. Jo pavadinimas parinktas toks pat, kaip Nilo upės salos, kurioje buvo rastas garsusis Rozetos akmuo, padėjęs iššifruoti egiptiečių hieroglifus.

Harpūnais prisitvirtinęs šaldytuvo dydžio aparatas pradės beprecedentį tiesioginį kometos branduolio tyrimą, - „Rozetta“ toliau skries apie kometą ir stebės ją iš saugaus atstumo.

Unikali komoso misija tęsiasi be nesklandumų: „Rosetta“ jau vejasi savo „grobį“ (Video)


Kategorija: Kosmoso paslaptys | Įdėjo: Admin (07.06.2014) | Autorius: MokslasPlius Tinklalapis
Peržiūrų: 833 | Raktažodžiai: Rosetta, Europos agentūra ESA | Reitingas: 0.0/0
Turite naujieną, receptą, pranešimą ar tiesiog radote įdomų straipsnį? Pasidalinkite ir patalpinkite. Būtina nurodyti nuoroda ir autoriu.
Prisijunk prie mūsų
Pasidalinkite straipsniu su visais, jums vienas paspaudimas, o mums malonumas.

Patalpink skelbimą skelbimaistatybos.lt . Statybų rinkai pritaikyti skelbimai.

Kiti skelbimai
skelbimai
Paskolos pasiūlymas Taikyti da...
skelbimai
Vidaus ir išores apdailos darb...
skelbimai
Rašomasis stalas
skelbimai
Keltai Ventspilis Nynashamnas ...
skelbimai
Visi pulteliai vartams 8685212...
skelbimai
Ar žinote kaip stiprinti kaulu...

Iš viso komentarų: 0
Sutikimas:1 Saugos kodas *:
Žymos
bendrieji statybos darbai statyba tavoskelbimai.lt nemokami straipsniai siuntos nemokami skelbimai dovanos dazymas pramogos vaikams dell Hibridiniai nešiojami kompiuteriai remonto remontas lietuva anglija Drabužių naujienos Išpardavimas reklaminiai straipsniai straipsniai ASUS Drabužių išpardavimas Lietuvos rinkos naujienos Apple Akibrokštai gyvūnijos pasaulyje ateiviai istorija archeologija civilizacijos Vitaminai Įvairios keistenybės skelbimai Naudinga žinoti Kosmosas žemė Stop kadras Atradimai Visatoje Grobuonys ir aukos aksesuarai reklama akcija kaina svorio black walnut pagerina nuo stiprina apsaugo antioksidantas valo apdaila

Patalpinai skelbimą? Spausk skelbime žvaigždutę. Patinka. Kuo didesnis skelbimo reitingas, tuo didesnė galimybė skelbimui būt čia.
Naujausi skelbimai
Ar žinote kaip stipri... 54
Naujausi skelbimai
Katės Nagas - VALO, D... 50
Naujausi skelbimai
Vitaminai AKTYVIAM GY... 55
Naujausi skelbimai
Parduodamas 25aru skl... 40000
Naujausi skelbimai
Stresui širdžiai nura... 50
Naujausi skelbimai
VAIKAMS - žarnyno mik... 58
Naujausi skelbimai
Labai mėgsti saldumyn... 52
tavoskelbimai.lt skelbimaistatybos.lt objavlenija.net

Naudojimosi taisyklės | Kontaktai/Pasiūlymai | Vartotojo pasirinkimas | TAVO skelbimai.lt naujienos | Prenumeruok >RSS Prenumeruok
S8 7753191*77 | Visos teisės saugomos | © 2014 Tavoskelbimai.lt - nemokami skelbimai internete | Lankomumas:

SiteMAP
Наверх