Nors forumai – vienas seniausių bendravimo būdų internete, bet jie vis dar populiarūs. Esu matęs daug forumų, kurie po paleidimo taip ir „neįsivažiavo“ ir juos reikėjo uždaryti. Kokios pagrindinės forumų kūrimo ir vystymo klaidos, kokios uždarymo priežastys?

Diskutuokite su savimi Naujai sukurtame forume kyla pirma ir pati didžiausia problema – į jį niekas neužsuka, o jei ir užsuka, tai nieko nerašo. Nauji vartotojai prisijungia tik prie jau esančių narių. O ką daryti, jei forumas naujas?
Strategija paprasta – sukuriami maždaug ~penki vartotojai, kurie aktualiomis temomis diskutuoja tarpusavyje, o jų diskusiją kuria vienas žmogus. Po kurio laiko, kai atsiranda naujų narių, darbo tempus reikia mažinti,vėliau – ir visiškai nutraukti dirbtinį rašymą, nes forumo vystymą perima naujai suformuota bendruomenė.

Vartotojai jaučia, kad visą informaciją rašo vienas žmogus Sukurtiems penkiems vartotojams reikia sukurti unikalius charakterius, gyvenimo patirtį, rašymo stilių ir skirtingą nuomonę, nes tik skirtingų tipų vartotojai sukuria įdomias diskusijas. Forumo populiarinimas turėtų prasidėti nuo individualaus vartotojo veido įsivaizdavimo, aprangos, aplinkos, kurioje jis gyvena iki charakterio bruožų nusakymo –  taip geriau įsijausite į tai, ką tokio tipo žmogus galvoja.

Kaip išsirinkti aktualią temą?
Temos aktualumą galima nustatyti naudojantis Google Keyword Tools. Kaip atlikti raktažodžių analizę rašiau šiame straipsnyje. Rinkitės mažiau paklausius raktažodžius, nes su jais lengvai iškilsite į pirmas pozicijas. Pakilę paieškos rezultatuose, gausite lankytojų srautą, o jei temos bus aktualios, vartotojai mielai prisijungs prie forumo.
Nepalikite forumo apleisto, tvarkykite jį, tobulinkite, neleiskite jo teršti automatiniams robotams, ir forumo populiarinimas nenueis veltui.

Parašė Rimas Bendoraitis
Prisegimas: 1053237.jpg (29.7 Kb)

Stengiamės dėl Jūsų...