Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Каталог статей

Gamtos paslaptys
Prieš keletą savaičių neįtikėtina istorija įvyko Rusijoje, Irkutsko srityje, Bodaibinsko rajone. Birželio 13-ąją (penktadienį, stojus pilnačiai) naujoje kalnakasybos pramonės objekto šachtoje kalnakasiai rado aukso grynuolį, kuris, kaip paaiškėjo, svėrė 6,66 kg. Negana visų šių šėtoniškų aplinkybių, rastasis grynuolis buvo labai neįprastos formos, ir dėl panašumo į nusmailėjusį klausos organą buvo pakrikštytas "Velnio ausimi".
Automobiliai ir jų dalys
Praėjusią savaitę Florencijoje, Italijoje, per pristatymą gamintojo atstovai teigė, kad šio automobilio salone vėjo keliamas triukšmas yra mažiausias tarp serijiniu būdu gaminamų automobilių pasaulyje.
Civilizacijos paslaptys
Prieš kurį laiką Švedijoje rasta meteorito liekana mokslininkams užminė nemažai mįslių. Manoma, šis uolienos gabalas yra dalele meteorito, kurio dėka Žemėje įvyko tikras gyvybės šuolis.
Mokslo afiša

Šiuo metu mūsų planeta pergyvena vieną iš didžiausių klimato pasikeitimų nuo tų laikų, kai išmirė dinozaurai. Bet žmonėms, augalams ir gyvūnams svarbiausias ir grėsmingiausias yra tų pasikeitimų greitis. Mokslininkai perspėja, kad prognozuojamas klimato kaitos greitis kitame amžiuje bus 10 kartų didesnis negu per 65 ankstesnius milijonus metų. Jeigu tendencija išliks, tai taps didžiuliu stresu Žemės ekosistemai ir žmogui. Daugeliui augalų ir gyvūnų rūšių tam, kad išliktų prireiks elgsenos ir evoliucinių pasikeitimų. O žmonės bus priversti priprasti prie ekstremalių gamtos sąlygų ir tikriausiai keisti esamą ekonomikos modelį.

Kosmoso paslaptys
Astronomai neseniai atrado keliskart už Žemę didesnę egzoplanetą, kurioje gali būti parankios sąlygos gyvybei, ir ji yra vos už 16 šviesmečių nuo mūsų. Kosminiais masteliais tai – tarsi kaimyno namas.
Futuristika
Jeigu grįžtume laiku atgal ir sutrukdytume savo seneliams susipažinti, ar užkirstume kelią savo pačių gimimui? Ši teorija, dar žinoma, kaip „senelio paradoksas“, dažniausiai naudojama įrodymui, kad kelionės laiku negali egzistuoti, tačiau vis dėlto… kai kurie tyrėjai su tuo nesutinka.
Įvainerybės

Jungtinės Karalystės (JK) kanalizacijos sistemose grėsmingu greičiu plinta genetiškai mutavusios nuodams atsparios superžiurkės. Hadersfildo universiteto (JK) mokslininkų vertinimu, žiurkių-mutančių populiacijos gausėjimas užfiksuotas 17-oje JK grafysčių. Kai kuriose jų nuodams atsparios buvo 100 proc. tirtų žiurkių. Tyrėjai prognozuoja, jog jau kitais metais D. Britanijoje žiurkių populiacija dvigubai viršys žmonių populiaciją (santykis 2 žiurkės : 1 žmogus).

Gamtos paslaptys
Akmenžuvė. Nežinia, ar tai taksonomiškai tikslus synanceia genties (angl. – stone fish) pavadinimas. Tačiau tikrai žinoma, kad ši žuvis yra viena pavojingiausių žuvų, nes ji – nuodingiausia jūrų žuvis pasaulyje. Pakaktų tik užlipti ant jos basa koja – ir su gyvybę tektų atsisveikinti. Kaip savo aukas medžioja ši gyva žudymo mašina?
Būtybės
Keistas padaras buvo pastebėtas šalia vieno didžiųjų pasaulio stebuklų – Didžiosios kinų sienos. Ši būtybė, visai kaip žmogus, turi rankas ir kojas, tačiau skiriasi ausimis ir veido bruožais. Geriau įsižiūrėjus, ji primena Smygolą iš filmo „Žiedų valdovas“
Burtai-Magija-Astrologija-Religija
Visuomenėje susiklostė tam tikros tradicijos. Vienos laikui bėgant traukiasi, kitos, nors ir žinome, kad tai iš senovės atėjęs paprotys, išlieka. Pavyzdžiui, nuotaka puošiasi balta suknele, o eidami atsisveikinti su Anapilin išėjusiuoju daugelis renkasi tamsesnių spalvų drabužius.
« 1 2 3 4 5 6 ... 31 32 »